Sakarya Üniversitesinden Rekor Doluluk Oranı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), 2020 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına ilişkin sayısal verilerine göre,

Sakarya Üniversitesinden Rekor Doluluk Oranı

Sakarya Üniversitesi lisans bölümlerine 5 bin 714 öğrenci yerleşirken, ön lisans programlarında ise bin 510 kontenjanın tamamı doldu. Ön lisans ve lisans olarak bu yıl toplam 7 bin 224 öğrenci Sakarya Üniversitesine yerleşmiş oldu.

Öğrencilerin SAÜ’ye ilgisi artıyor
Bir önceki yıl yüzde 98,5 düzeyinde gerçekleşen Sakarya Üniversitesinin doluluk oranı, bu yıl artarak yüzde 99,72’ye ulaşırken, böylece SAÜ’ye ayrılan kontenjanların neredeyse tamamına yakını dolmuş oldu.
Fakülte bazında ise Bilgisayar ve Bilişim Bilimleri, Diş Hekimliği, Fen-Edebiyat, Hukuk, İlahiyat, İletişim, İşletme, Sanat Tasarım ve Mimarlık, Sağlık Bilimleri, Siyasal Bilgiler ve Tıp fakültelerinde kontenjanlar tamamen doldu.

Yeni bölümlere öğrencilerden tam not
Sakarya Üniversitesinin bu yıl ilk kez öğrenci aldığı Psikoloji, Almanca Mütercim ve Tercümanlık ile İngilizce Yazılım Mühendisliği gibi bölümlerine ise öğrencilerin ilgisi yoğun olurken, bu bölümlerin kontenjanlarının tamamı doldu.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER