Sakarya’da 362 EBA Destek Noktası, Öğrencilere Hizmet Veriyor

21 Eylül’den itibaren uzaktan ve yüz yüze eğitim birlikte yürütülüyor.

Sakarya’da 362 EBA Destek Noktası, Öğrencilere Hizmet Veriyor

Bu süreçte bazı kademelerde öğrenciler haftanın iki günü okulda yüz yüze eğitim görürken diğer günlerde derslerini EBA canlı yayınlar üzerinden takip ediyor.

Sakarya İl Millî Eğitim Müdürlüğü, internet erişim eksikliği ve bilgisayar sorunu yaşayan öğrencilerimiz için eğitim-öğretim yılı başlamadan önce 16 ilçede EBA Destek Noktaları kurdu.

Evinde bilgisayar ve internet erişimi bulunmayan öğrencilerimiz koordinatör öğretmenlerin eşliğinde EBA Destek Noktalarından haftanın her günü faydalanabiliyorlar. 

12 Ekim'den itibaren ilkokulların tüm sınıfları ile ortaokul 8 ve lise 12. sınıf öğrencilerinin de yüz yüze eğitime başladığını hatırlatan İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş,  internet erişiminin yoğun olarak sıkıntılı olduğu köylerde ortaokul 5, 6 ve 7. sınıfların da yüz yüze eğitimine dâhil edildiğini ifade etti. 

İlimizin her köşesinde yer alan 362 EBA Destek Noktasının çocuklarımızın her türlü ihtiyacını karşılayacak düzeyde olduğunu aktaran Durmuş, EBA’ya girişlerde sıkıntı yaşayan çocuklarımızın evlerinin yakınındaki destek noktalarından faydalandığını kaydetti.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER