Sakarya’da eğitim rüzgârı

Öğretmenlere “Eğitimde Oyun ve Drama Uygulamaları” Eğitimi

Sakarya’da eğitim rüzgârı

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan Sakarya Eğitim Akademisi kapsamında Prof. Dr. Tolga Erdoğan tarafından 430 öğretmenimize “Eğitimde Oyun ve Drama Uygulamaları” başlıklı eğitim verildi.
 
Drama ve oyunun çocukların gelişimine çok önemli katkılar sağladığının ifade edildiği eğitimde  keşfetme,  araştırma, ifade etme, sembol, rol yapma, sunma, sözsüz anlatım, dışa vurum ve yaratıcılık becerilerini geliştireceği vurgulandı.
 Öğretmenlerimiz sınıflarında uygulayabilecekleri oyun ve drama örneklerini uygulamalı olarak öğrendiler.

 Eğitim,  öğretmenlerimiz tarafından büyük ilgi görürken “Yaşlandığımız için oyun oynamayı bırakmayız, oyun oynamadığımız için yaşlanırız.” sözü dikkat çekti.
 
Öğretmenlere yönelik düzenlenen eğitimleri değerlendiren İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, bunun gibi güzel eğitimlerin yıl boyunca devam edeceğini belirterek öğretmenlerimizin mesleki gelişimlerine önemli katkı sağlayacak eğitimlerin öğretmenlerimizin istek ve ihtiyaçları doğrultusunda belirlendiğini ifade etti.
 Büyük beğeni gören eğitimin sonunda Prof. Dr. Tolga Erdoğan’a İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Emiroğlu ve Sakarya Anadolu Lisesi Müdürü Yalçın Sevindik tarafından teşekkür edildi.
 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER