Sakarya’daki Okullarda İkinci Dönem Eğitim-Öğretim Başladı

İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, 2021-2022 eğitim-öğretim yılının ikinci döneminin başlaması dolayısıyla okul ziyaretleri gerçekleştirdi.

Sakarya’daki Okullarda İkinci Dönem Eğitim-Öğretim Başladı

İlk ziyaretini Erenler ilçesi Çaybaşı Yeniköy İlkokuluna gerçekleştiren İl Millî Eğitim Müdürü sınıfları ziyaret ederek öğrencilerimizle ve öğretmenlerimizle ikinci dönemle ilgili sohbet etti. Ana sınıflarında öğrencilerin el becerileriyle ilgili çalışmalarına eşlik eden Müdür Savaşçı, okul öncesi eğitimin yaygınlaştırılması çalışmalarına ikinci dönemde de yoğunluk verileceğini belirtti. Okulun kütüphanesini ve konferans salonunu da gezen İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, judo sporunda il birincisi öğrencimizi başarısından dolayı tebrik ederken #SporSakarya projesi ile öğrencilerimizin daha birçok başarısına tanıklık edeceğimizi ifade etti. Okulun bağlama kursuna giden öğrencinin sazla çaldığı parçaları keyifle dinleyen Savaşçı, öğrencilerimizin, sanatın herhangi bir dalıyla ilgilenmelerinin önemine vurgu yaparak #SanatSakarya projesi kapsamında gerekli yönlendirmelerin yapılması hususunda öğretmenlerimizden destek beklediklerini dile getirdi. Okullarımızda yüz yüze eğitime ikinci dönem de kesintisiz olarak devam edileceğini belirtti.

Okul Müdürü Yavuz Yıldız'dan bilgi alan İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı tüm eğitim camiamıza yeni dönemin hayırlı olmasını diledi. Savaşçı yayımladığı ikinci dönem mesajında şu ifadelere yer verdi.

“Öğrenmek söz konusu olduğunda azim ve heyecanla ne gerekiyorsa yapan öğrencilerime; mesleğini yaşam biçimine çevirerek her anlamda örnek olan tüm meslektaşlarıma 2021-2022 eğitim-öğretim yılının yeni döneminde sağlık ve başarı diliyorum.”

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER