Sakaryalı Çırak öğrenciler Almanya’da Staj görüyor

Adapazarı Mesleki Eğitim Merkezi’nde çıraklık eğitimi gören öğrenciler Avrupa Birliği Projesi kapsamında staj eğitimi için Almanya’ya gitti.

Sakaryalı Çırak öğrenciler Almanya’da Staj görüyor

08-28 Mayıs 2022 tarihleri arasında uygulanacak 2019-1-TR01-KA102-065152 nolu ‘Sakaryalı Çıraklar Mesleğini Geliştirmeye Gidiyor” isimli Erasmus+ projesi kapsamında Almanya’nın Mannheim ve Heildelberg Şehirlerinde staj görmeye giden öğrencileri Adapazarı Mesleki Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Burhan Özkan uğurladı.

Avrupa Birliği projelerinin deneyimli ve tecrübeli Kurum Müdür Yardımcısı Burhan Özkan, “2019 yılında kabul edilen projemizin, pandemi nedeni ile gerçekleştiremediğimiz 2.hareketliliğini yapıyoruz. 3 haftalık bu süreçte 8 öğrencimiz 2 rehber öğretmenimiz gözetiminde staj yapacaklar.” dedi. 

Projeler sayesinde Adapazarı Mesleki Eğitim Merkezi bünyesinde eğitim gören öğrencilere yurt dışı imkanı sağlamanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Adapazarı Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Necmi Gökyokuş, bu projelerde amaçlarının öğrencilerin mesleki gelişimlerine katkı sağlamak, onların nitelikli eleman olmalarının önünü açmak olduğunu belirtti. Özellikle yurt dışı etkinliklerinde farklı kültürleri tanıyan çırak öğrencilerin bu bilgi ve deneyimlerle uluslararası faaliyet gösteren büyük şirketlerde çalışma fırsatı bulduklarını ifade etti. 

Almanya’daki işletmelerde hafta içinde stajlarını gerçekleştirerek meslekleriyle ilgili deneyim kazanan öğrencilerimiz, hafta sonları da bulundukları bölgenin en önemli eserlerinden Heidelberg Kalesi başta olmak üzere tarihi yerlerinde kültürel gezilere katılıyorlar.

8 Mayıs günü Almanya’ya giden Adapazarı Mesleki Eğitim Merkezi staj kafilesinde; Rehber Öğretmenler Serdar Aydemir ile Ahmet Yerlikaya’nın nezaretinde Motorlu Araçlar Teknolojisi Alanından 8 öğrenci bulunuyor.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER