Sakaryalı Öğrencilerden ‘Tohum Dedektifleri’ Projesi

Geleceğimizin nesilleri çocuklarımızın toprakla, tohumla, doğayla iç içe olmasını sağlamak amacıyla Sakarya’dan yedi, Azerbaycan’dan bir okulun ortaklığında ‘Tohum Dedektifleri’ isimli eTwinning projesi geliştirildi.

Sakaryalı Öğrencilerden ‘Tohum Dedektifleri’ Projesi

‘Tarımda bağımsız olan ülkeler gelecekte varlıklarını koruyabileceklerdir.’ bilinciyle hareket edilen projede geleceğimiz olan öğrencilerimizin toprakla, tohumla, doğayla iç içe olmasını sağlamak, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak amaçlanırken, yerel tohumu ve yerel tohumdan ayrı düşünülemeyen organik tarımı desteklemenin herkesin görevi olduğu vurgulanıyor.

Kasım ayında başlayan proje kapsamında ilk olarak proje ortağı okullarda tohum dedektifi takımları kuruldu, Ata tohumu hakkında bilgilendirmeler yapıldı. Geçtiğimiz hafta Yazlık Yunus Emre İlkokulunda bir araya gelen öğretmen ve öğrenciler tohum takası gerçekleştirdiler. 

Budaklar İlkokulundan Mine Tüt, Atatürk İlkokulundan Emine Çakmak ve Biricik Balbay, Yazlık Yunus Emre İlkokulundan Uğur Çakmak ve Durmuş Akbayrak, Şehit Mustafa Özen İlkokulundan Ömür Aracı, Akyazı Mehmet Kaya İlkokulundan İrfan Çakmak, Pamukova Fatmahanım Ortaokulundan Elif Alp, TOKİ İlkokulundan Yüksel Coşkun’un görev yaptığı projede yetiştirme aşamasına geçecek olan öğrenciler okullarının uygulama bahçelerinde yeni tohumların üretimlerini yapacaklar.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER