SASKİ’nin eğitim çalışmaları çok değerli

SASKİ tarafından Mevlana İmam Hatip Ortaokulu’nda düzenlenen Bilinçli Su Kullanımı Eğitimi’nin ardından düşüncelerini paylaşan Okul Müdürü Mehmet Akça, “Su tasarrufu bilincini ve suyun yaşam için değerini çocuklara erken yaşta aşılayan bu çalışma gerçekten çok değerli” dedi.

SASKİ’nin eğitim çalışmaları çok değerli

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) tarafından öğrencileri suyun bilinçli ve doğru kullanımı konularında bilinçlendirmek için 2017-2018 eğitim öğretim yılının başlaması ile birlikte birçok okulda gerçekleştirilen Bilinçli Su Kullanımı Eğitimleri devam ediyor. Bu kapsamda son olarak Mevlana İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerine yönelik olarak eğitim düzenlendi. Eğitim sonunda ‘Su Müfettişi’ ilan edilen öğrencilere SASKİ tarafından hazırlanan eğitim çantaları hediye edildi. kocaali

Maddi ve manevi faaliyetler
Gerçekleştirilen eğitimin ardından açıklamalarda bulunan Mevlana İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Mehmet Akça, “SASKİ tarafından şehrimizin genelinde yapılan çalışmaları takip ediyor ve takdirle karşılıyoruz. SASKİ’nin tüm tabiat için en temel ihtiyaçlardan olan ve tükenme tehlikesiyle karşı karşıya bulunan suyu hem sahada yaptığı maddi faaliyetlerle hem de bu gibi manevi faaliyetlerle korumaya çalışması çok önemli bir şey. Su tasarrufu bilincini ve suyun yaşam için değerini çocuklara erken yaşta aşılayan bu çalışma gerçekten çok değerli. Bu noktada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.
 

SBB Basın Şube Müdürlüğü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER