SAÜ Tıp Fakültesi Büyükşehir’in su yönetim sistemine hayran kaldı

Büyükşehir Belediyesi, Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencilerine SASKİ bünyesinde hizmet veren Hızırilyas İçmesuyu Arıtma Tesisi ve Karaman Atıksu Arıtma Tesisi’ni gezdirdi.

SAÜ Tıp Fakültesi Büyükşehir’in su yönetim sistemine hayran kaldı

Tıp fakültesi öğrencilerine Sakarya’nın başarılı su politikaları ve son teknolojiyle donatılmış tesisleri hakkında bilgiler verildi.
Sakaya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Staj Eğitim Programı kapsamında tıp fakültesi öğrencilerini tesislerinde ağırladı. Şehrin içmesuyu ve atıksuları için büyük öneme sahip Hızırilyas İçmesuyu Arıtma Tesisi ve Karaman Atıksu Arıtma Tesisi’ni ziyaret eden öğrencilere Sakarya’nın başarıyla yürüttüğü su politikaları hakkında bilgiler verildi. Tesisleri ziyaret eden öğrenciler, çalışmaların titizlikle yürütülmesinden ve son teknoloji cihazlarla Sakarya’nın suyuna verilen değerden ötürü Sakarya Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkürlerini ilettiler.

Sakarya’nın suyuna ve doğasına değer veriyoruz
Tesis ziyaretleriyle alakalı kurum tarafından yapılan açıklamada, “ Daha öncesinde dünyanın farklı noktalarından gelen öğrencileri ağırladığımız tesislerimizde Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencilerini de ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyduk. Çalışmalarımızın öğrencilere örnek olması ve onlar tarafından takdir edilmesi bizlere yaptığımız işin ne kadar kıymetli olduğunu hissettiriyor. Son teknoloji cihazlar ve uzman kadromuzla Sakarya’nın suyunun bir damlasına ve doğasına verdiğimiz değer her geçen gün artarak devam edecek. Öğrencilerimize eğitim hayatları boyunca başarılar diliyoruz” ifadeleri kullanıldı. 

 

SBB Basın Şube Müdürlüğü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER