SAÜ’de Bisiklet Şovu ve Canlı Müzik Dinletisi

Sakarya Üniversitesi Esentepe Kampüsünde Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen “bisiklet şovu ve canlı müzik dinletisi” etkinliğinde öğrenciler keyifli anlar yaşadı.

SAÜ’de Bisiklet Şovu ve Canlı Müzik Dinletisi

Esentepe Kampüsünde düzenlenen “Canlı Müzik Dinletisi ve Bisiklet Şovu” organizasyonuna SAÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan ve Sakarya Büyükşehir Başkanı Ekrem Yüce katıldı. Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından Sakarya Üniversitesinde  düzenlenen organizasyonun gençler tarafından beğenilmesi, yoğun katılım alması üzerine Rektör Prof. Dr. Fatih Savaşan, “Bu tür etkinlikler sizler sosyalleşin, aranızdaki bağ güçlensin diye düzenleniyor ve sizlerin yoğun katılımı bizleri sevindiriyor. Üniversitemizin düzenleyeceği SAÜFEST etkinliğinde siz öğrencilerimizin yoğun katılımınızı bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Başkan Ekrem Yüce organizasyon süresince, öğrencilerle yakından ilgilenerek onların taleplerini dinledi. Öğrencilerle sohbet eden Başkan Yüce, “Benim için burası sevgi kampüsü. Sevginiz bol, muhabbetiniz, dostluğunuz ve kardeşliğiniz her daim var olsun” dedi.

Etkinlikte heyecan dolu bisiklet şovları gösterilerek çeşitli şarkılar söylendi. Gazetecilik Bölümü 2. sınıf öğrencisi Melike Sarıkaya etkinliği beğendiğini, bu tür etkinliklerin daha fazla olması gerektiğini vurgulayarak, “Üniversitemizde bu tür etkinliklerin olması, bizleri motive ediyor. Sosyalleşmemiz açısından çok etkili oluyorlar” şeklinde konuştu.

Üniversitemizin helikopter pisti alanında düzenlenen organizasyonda öğrenciler tarafından bisiklet şovu ve canlı müzik dinletisi dışında rodeo oyunu gibi farklı aktivitelere de katılım sağlandı. Üniversitede düzenlenen etkinliklerde daha fazla farklı aktiviteler görmek istediğini belirten Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü 3. sınıf öğrencisi Furkan Uslu, “Etkinlikte en çok rodeo oyunundan zevk aldım. Ülkemizde pek göremediğimiz bu aktivitelere direkt dahil olabilmek ise beni gerçekten sevindirdi” ifadesini kullandı.

Etkinliğe katılabilmek için kalmış olduğu yurda geç kalmayı göze alan Gazetecilik Bölümü 2. sınıf öğrencisi Zekeriya Kaan Uçar, “Organizasyon güzeldi fakat belirtilen saatte başlamaması devlet yurdunda kalan ben dahil birçok öğrenciyi sıkıntıya soktu. Bu tür etkinliklerin daha erken saatlerde başlaması katılımın daha fazla olmasını sağlayacaktır diye düşünüyorum” diye konuştu.
 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER