Savaşçı’dan, Adapazarı Güneşler Anadolu Lisesine Ziyaret 

Okul gezilerine devam eden İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Adapazarı İlçesindeki Güneşler Anadolu Lisesini ziyaret etti. 

Savaşçı’dan, Adapazarı Güneşler Anadolu Lisesine Ziyaret 

Okulda öğrenci ve öğretmenlerle bir araya gelen Savaşçı, sınıf ziyaretlerinde öğrencilerle meslek tercihleri üzerine sohbet etti. Öğrencilerden iyi bir üniversitede eğitim görmeleri için derslerine çok çalışmalarını isteyen İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, öğrencilere ilgi duydukları, severek çalışacakları meslek dallarını seçmelerini tavsiye etti.

Sakarya Valiliği’nin himayesinde İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen Nitelikli Eğitim Hareketi İzleme ve Rehberlik (NEHİR) projesi kapsamında yapılacak izleme sınavları hakkında öğretmenlerin görüş ve düşüncelerini alan Müdür Savaşçı, öğrencilerimizin akademik başarılarının yanında spor ve sanat ile ilgilenmelerinin de önemini vurguladı. Bakanlığımız Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan yardımcı kaynak paketlerinden istifade edilmesinin büyük faydalar sağlayacağını ifade etti

Adapazarı İlçe Millî Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş ve İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Duran Yüce'nin de katıldığı ziyarette Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in talimatlarıyla öğretmenler için hazırlanan başarı belgelerini takdim eden İl Millî Eğitim Müdürü, Öğretmenlik Meslek Kanunu'nun tüm eğitim camiasına hayırlı olmasını diledi.

Ziyarette okulun kros takımı öğrencileriyle de bir araya gelen İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Adana'da yapılacak olan Türkiye Şampiyonasında ilimizi temsil edecek Güneşler Anadolu Lisesi Kros Kız Takımı’na başarılar diledi. 
 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER