SAYEM ve UGETAM iş birliği yapacak

SAYEM ve UGETAM imzalanan iş birliği protokolü ile sınav ve belgelendirme faaliyetlerini beraber yürütecek. 

SAYEM ve UGETAM iş birliği yapacak

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Yaşam Boyu Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (SAYEM)  ve Uluslararası Gaz Eğitim Teknoloji ve Araştırma Merkezi (UGETAM) arasında iş birliği protokolü imzalandı. Sınav ve belgelendirme faaliyetlerinin beraber yürütülmesi amaçlanan protokol, SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık ve UGETAM Genel Müdürü Doç. Dr. İbrahim Edin tarafından imzalandı. 

68 meslekte belgelendirme faaliyeti yürütülecek 
Protokol ile birlikte SAYEM ve UGETAM’ın Mesleki Yeterlilik Kurumu Sınav ve Belgelendirme faaliyetlerinin işbirliği içinde yürütülmesi sağlanacak. Her iki kuruluş kendisinin akredite olmadığı alanda paydaşlarının ve kendisine gelen başvuruları diğer kurum ile organize ederek toplam 68 meslekte belgelendirme faaliyeti yürütebilecek. Protokol ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin iştiraki olan firmalarda çalışanların belgelendirme faaliyetlerinin yürütülmesi de sağlanacak. Protokol töreni sırasında Mesleki Yeterlilik Kurumu Sınav ve Belgelendirme faaliyetlerinin sosyal sorumluluk projeleri kapsamında kamu kuruluşları ile birlikte organize edilmesi, istihdama ve nitelikli iş gücüne destek ve SUBÜ öğrencilerinin 7+1 uygulamalı iş yeri eğitimlerini İBB ve iştiraklerinde yapabilmesine ilişkin görüş alışverişinde de bulunuldu. 

Protokolün hayırlı olmasını diliyorum 
SAYEM ile belirlenen birçok alanda belgelendirme faaliyetlerini yürüttüklerini aktaran SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, “Yaşam Boyu Eğitim Merkezimiz mesleki yeterlilik isteyen birçok alanda sınav ve belgelendirme faaliyetlerini başarıyla sürdürüyor. Hatta Türkiye’de bir ilk olan belediye çalışanlarına ‘Orman Yetiştirme ve Bakım İşçiliği’ mesleki yeterlilik belgesi de üniversitemiz tarafından verilmişti. Bugün de UGETAM ile imzaladığımız protokol ile sınav ve belgelendirme faaliyetlerini beraber yürüteceğiz. Protokolün hayırlı olmasını diliyor, UGETAM Genel Müdürü İbrahim Edin ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyorum” dedi. 

Her türlü iş birliklerine açığız 
SUBÜ ile iş birliği yapmaktan memnun olduklarını dile getiren UGETAM Genel Müdürü Doç. Dr. İbrahim Edin “Sakarya’da ikinci evimizi bulduk. Sınav ve belgelendirme faaliyetlerini beraber, başarılı bir şekilde yürüteceğimize inanıyorum. Öte yandan özellikle mühendislik alanlarında son sınıfta okuyan ya da yeni mezun olan arkadaşlara ihtiyacımız var. Heyecanlı, katkı vermeyi hedefleyen bir kuruluş olarak her türlü iş birliklerine açığız” ifadelerini kullandı. 

SUBÜ Basın Servisi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER