Şehit Hasan Keleş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden Bir Çalışma Daha

Karasu Şehit Hasan Keleş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Bilişim Teknolojileri bölümüne kazandırdığı digital baskı makinesi, kesme makinası ve UV yazıcı ile sektöre usta eller yetiştiriyor.

Şehit Hasan Keleş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden Bir Çalışma Daha

Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan ile birlikte Şehit Hasan Keleş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret ederek Bilişim teknolojileri Bölümünün projelerini yerinde inceledi.

Başkan İshak Sarı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan ile birlikte gerçekleştirdiği ziyarette, Okul Müdürü Nilüfer Yeke, Bilişim Teknolojileri Alan Şefi Mehmet Çiftçi, Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Servan Sever ve okul idarecilerinden projeler hakkında bilgi aldı.

Okulda hayata geçirilen çalışmaları detaylı bir şekilde anlatan Bilişim Teknolojileri Alan Şefi Mehmet Çiftçi; “Okulumuzda önemli projeler yapmaya devam ediyoruz. Okulumuz döner sermaye çalışmaları kapsamında bakanlık bütçesi ile edindiğimiz digital baskı makinesi, kesme makinası ve UV yazıcı ile tabela, branda, digital baskı, kapı-duvar giydirme, tek yönlü cam baskı, araç giydirme, ürün etiket baskıları ve bununla birlikte kalem, çakmak, magnet, telefon kılıfı, ajanda, plaket üzerine digital UV baskı yapmaktayız. Bu işlemler öncesinde tasarımlarımız öğrencilerimiz tarafından yapılarak öğretmenlerimizin kontrolünden geçtikten sonra baskı işlemleri gerçekleştirilmektedir” ifadelerine yer verdi.

Okul projelerinden de bahseden Mehmet Çiftçi; “Okulumuz bilişim teknolojileri alanı olarak Milli Eğitim bakanlığı tarafından düzenlenen robot yarışmasına ve Teknofest’e öğrencilerimizin hazırladığı robotlar ile katılım sağlıyoruz. Bu yıl Şanlıurfa da düzenlenecek olan 14. MEB robot yarışmasına 4 kategoride ön elemeyi geçen 8 robotumuz ile katılım sağlayacağız. Ayrıca yine bu yıl düzenlenecek Teknofest’e sanayide dijital teknolojiler kategorisinde tasarladığımız 2 adet robot ile katılacağımızı büyük heyecanla belirtmek istiyorum. 130 takım arasından 91 ve 89 puanla 7. ve 15. sırada yarışmaya hak kazandık. Bu bizim için büyük gurur oldu. Çevre ve enerji teknolojileri kategorisinde ise “Kurum Karbon Ayak İzlerinin Akıllı Sistemler ile Ölçülerek Blok Zincir Teknolojisi ile Karbon Salınımının Azaltılması” isimli projemiz ile de 89 puan alarak yarışmaya hak kazandık. Bizlere destek olan İlçe Kaymakamımız Sayın Dr. Ahmet Naci Helvacı’ya, Belediye Başkanımız Sayın İshak Sarı’ya ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Çetin Turhan’a teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi. 

Başkan İshak Sarı ise; “Günümüz teknolojisini yakından takip eden ve bunu en iyi şekilde öğrencilerine aktaran Öğretmenlerimizi tebrik ediyorum. Burada eğitim gören pırıl pırıl öğrencilerimizin gayretleri ve bu gayretler sonundaki başarıları bizleri son derece memnun etti. Öğrencilerimizin, Öğretmenleri koordinesinde birçok ulusal projede yer almaları mutluluk verici. Tüm öğrencilerimize eğitim dönemleri boyunca başarılar dilerim” dedi. 
 

Karasu Belediyesi Basın Servisi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER