Şeker Anaokulu’ nun kalitesi tescillendi

Şeker Anaokulu, Millî Eğitim Bakanlığı Belgelendirme Hizmetleri Yönergesi kapsamındaki ulusal ve uluslararası standartları başarıyla uygulayarak kalite belgesini aldı.

Şeker Anaokulu’ nun kalitesi tescillendi

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİNDE ÖNEMLİ ADIM
Yönerge kapsamındaki 81 ilde eğitim ortamı ile öğrenme süreçlerine ilişkin sağlık-güvenlik başta olmak üzere ulusal ve uluslararası standartlara dayalı yönetim sistemlerinin okul ve kurumlarda yaygınlaştırılması amaçlanmakta. İş sağlığı ve güvenliği yönetim sistemini kuran okullar, belgelendirme için Millî Eğitim Bakanlığına başvuru yapar ve yapılan tetkikler sonucunda da başarılı olan okullar kalite belgesi almaya hak kazanarak vizyonunu arttırır.

EĞİTİM-ÖĞRETİMDE GÜVENLİ ORTAM ÖNCELİĞİ
Adapazarı bünyesindeki “Şeker Anaokulu” güvenli eğitim- öğretim ortamlarının oluşturulması, çalışanla öğrencilerin sağlık ve güvenliklerinin en üst düzeyde tutulmasını adına, İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemini kurarak  “TS ISO 45001:2018 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi” Türk Standartları Enstitüsü (TSE) ve Uluslararası Standardizasyon Kuruluşu (ISO) tarafından hazırlanan iş sağlığı ve güvenliği uygulamalarının dünya genelinde oluşturduğu çerçeveye adını yazdırdı.

ÜLKE GENELİNE YANSIYAN BAŞARI
Millî Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan tetkikler sonucunda kalite belgesini almaya hak kazanan Şeker Anaokulu, il bazında 2 okuldan birini oluştururken Türkiye'de belgesi olan sayılı okullar arasında da yer aldı.
Sakarya İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı kalite belgesini takdim ederek, “ Bu başarıda emeği geçen okulumuzu, yönetici, öğretmen ve personelimizi tebrik ediyor ve kalitesi tescillenmiş okul sayımızın artması için çalışmalarımıza hızla devam ediyoruz.” dedi.

DESTEĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ
Değişimin gerekliliğini benimseyen, yenilikçi yaklaşımları ve uygulamaları ön planda tutan, iş sağlığı ve güvenliği noktasında lider okul olma hedeflerini gerçekleştirme noktasında gurur yaşadıklarını belirten Şeker Anaokulu Müdiresi Hilal Gün, “Başarımız, okulumuzdaki birlik-beraberliğin ve özverinin en güzel resmini oluşturan ve kaliteden ödün vermeyen güçlü bir ailenin mesajıdır.” dedi. 

Gün, süreç boyunca desteğini esirmeyen Sakarya İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı’ ya, Adapazarı İlçe Millî Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş’ a, İl İş Güvenliği ve Sağlığı Uzmanlarına, çalışmaları büyük bir titizlikle takip eden Müdür Yardımcısı Mehmet Ertufun’a, uygulama aşamasında  fedakârlık  gösteren öğretmenlere ve velilere teşekkürlerini sundu.

Nagihan DELİGÖZ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER