Sendikadan sert tepki

Yeni Yönetici Atama Yönetmeliği kapsamında dört yılını dolduran okul müdürlerinin tabi tutulduğu değerlendirme sonuçları geçtiğimiz hafta içi açıklandı.

Sendikadan sert tepki
 Kocaali’de 15 okul müdüründen 7’sinin tabi olduğu değerlendirme sonuçlarına göre okul müdürlerinin tamamı 75 puanın altına kaldı. Bu sonuçlara göre hiçbir okul müdürünün bulunduğu okula ataması olmadı. Açıklama ilçe eğitim camiasında tepkiye neden oldu. İlk tepki Türk Eğitim Sen Kocaali İlçe Temsilciliği’nden geldi. İlçe Temsilcisi İlhami İşitmir yaptığı basın açıklaması ile uygulamayı eleştirdi. Uygulamanın insafsızlık olduğuna vurgu yapan İşitmir “Bu yönetmeliğin amacı çalışanla çalışmayanı ayırt etmekti,  ancak tam aksine İlçe Milli Eğitim Müdürü ve Şube Müdürleri’nin keyfi uygulamasına bırakıldı” dedi.

Açıklamada “Son dört yılda ilçemizden üniversite kazanma oranı, yerleşme oranı yüzde 65 olmuş, 2009 yılında Sakarya’da 15. Olan Kocaali 2013 yılında 3. Olarak göğsümüzü kabartmış, ilgil müdürlerimiz Sakarya Valiliği ve İlçe Kaymakamlığı tarafından plaket ve takdir yazıları ile ödüllendirilmişlerdir.

İlköğretim Okullarımız bakanlığın tüm projelerinde yer almış ve ödüller almışlardır. Son dört yıllık gelişmeler karşısında müdürlerimizin başarısız sayılması vicdanı olan herkesi rahatsız etmiştir. İlçemizde 20 yıldan fazla süredir hizmet veren Anadolu Lisesi Müdürü Veli Bulut ve Osman Slihoğlu İlköğretim Okulu Müdürü Veysel Yılmaz’a yapılanlar tamamen vefasızlıktır.

Konu ile ilgili durum İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Çuhadar’a sorulduğunda üniversite ve orta öğretim sınavlarında alınan başarıların yapılan değerlendirmede kıstas olmadığını söylemektedir. Başarı kıstas değil ise, kıstas alınması gereken nedir? Türk Eğitim Sen olarak sendikası ne olursa olsun, haksızlığa uğramış tüm müdür arkadaşlarımızın haklarını yüce Türk adaleti önünde sonuna kadar arayacağız” ifadelerine yer verildi.  

Erman CİNASOĞLU

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2014, 18:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER