Sevdirmeden Öğretemezsiniz

Adabilim Okulları yeni eğitim dönemi seminer ve planlama çalışmaları kapsamında Eğitimci-Yazar Muhammet Yılmaz’ı ağırladı.

Sevdirmeden Öğretemezsiniz

Okulun seminer salonunda iki seans şeklinde gerçekleşen “Etkili Öğretmenlik” konulu sunumda Eğitimci-Yazar Muhammet Yılmaz öğretmenliğin "öğreten kişi" olmanın ötesine taşınması gerektiğini vurguladı. Öğretmenin ilk görevinin kendisini sevdirmek olduğuna dikkat çekerek “Çocuklar sevmedikleri birisinden bir şeyler öğrenemezler. Kendilerini iyi hissettiklerinde iyi, kötü hissettiklerinde kötü davranırlar. Kendilerine iyi davrananları sever ve onu örnek alırlar” dedi.

 
Eğitimci-Yazar Muhammet Yılmaz konuşmasının sonunda “Eğer öğrencileriniz anlattıklarınızı anlamıyor, iyi öğrenemiyor veya derste çok sıkılıyorlarsa öğretim yöntemlerinizi gözden geçirmeli, farklı teknikler denemelisiniz. Eğer öğrencileriniz sizin için “Dersi çok güzel işliyor, konuları iyi öğretiyor, öğrenirken sıkılmıyoruz.” diyorlarsa doğru yoldasınız; öğretmenliğin verdiği hazzı yaşayın çünkü siz bunu hak ediyorsunuz” diyerek sözlerini noktaladı.

Kocaali Haber

SIRADAKİ HABER