SUBÜ Mesleki̇ Uygulama Yöneti̇m Si̇stemi̇ Tanıtımı

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Mesleki Uygulama Yönetim Sistemi (MUYS),   3+1 ve 7+1 stajına gitmek isteyen öğrencilerin firmalarla buluşturulduğu bir web portalıdır. 

SUBÜ Mesleki̇ Uygulama Yöneti̇m Si̇stemi̇ Tanıtımı

MUYS, işyeri ve öğrenci bilgilerinin kayıt altında tutulduğu, raporlamaya imkân veren, sistem yöneticileri ile kullanıcılar arasında iş akışını yönetmeyi sağlayan, öğrencilerin otomatik ve manuel yerleştirmelerinin yapıldığı ve uygulama yapmak üzere işyerlerine gönderilmesi için kullanılan platformdur. https://muys.subu.edu.tr/ internet adresinden yönetilir.

İşyerleri bu sistem üzerinden kayıt oluşturarak ihtiyaçları doğrultusunda öğrenci talebinde bulunabilirler. İşletme yetkilileri tarafından, www.muys.sakarya.edu.tr web sayfasında firma bilgileriyle yeni işyeri kaydı yapılır. Kaydın onayı en kısa sürede gerçekleştirilerek firma tarafından belirlenmiş e-posta adresine onay mesajı olarak gönderilir. Daha sonra firmalar sisteme giriş yaparak istenilen programlarda öğrenci taleplerini girerler. İşletmeler, firmalarına yerleştirilen öğrencileri buradan görebilirler. İlerleyen zamanlarda tekrar öğrenci talebinde bulunacak firmaların, yeni işyeri kaydı yapmalarına gerek yoktur. Kullanıcı adı ve şifresiyle bu işlemlerine devam edebilirler, bilgilerini güncelleyebilirler. 

Bölümlerde yetkilendirilmiş öğretim elemanları tarafından ise işyeri talepleri değerlendirilerek uygun görülen öğrencinin işyerlerinin ihtiyacı ve işyeri eğitiminin amacına uygun bir şekilde yerleştirilmesi sağlanır. Öğretim elemanı sisteme giriş yaptığında manuel yerleştirme bölümünde öğrenci seçme kısmından öğrenci listesini görür ve firma seçme kısmından ise firma taleplerini listeleyerek firmalar ile öğrencileri eşleştirir. Böylece ilgili öğrenci firmaya yerleştirilir. İstenildiği zaman sistemden öğrencinin yerleştirilmesi iptal edilebilir veya firma değişikliğine gidilebilir.   

Sistem sayesinde üniversite tarafından işyeri bilgileri tutularak öğrencilerin daha sonra da uygulamalı eğitim alması için firmalar ile iletişim kurulması sağlanmaktadır. Ayrıca üniversite – sanayi iş birliğinin sağlanmasında, firmalar ve üniversite arasında karşılıklı tanınırlığın artmasında ve ilişkiler kurulmasının kolaylaştırılmasında önemli bir buluşma noktasıdır. 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER