SUBÜ öğrencilerinin 105 projesine TÜBİTAK desteği

TÜBİTAK 2209-A ve 2209-B öğrenci proje programlarının sonuçları açıklandı. SUBÜ öğrencilerinin toplam 105 projesi kabul edildi.

SUBÜ öğrencilerinin 105 projesine TÜBİTAK desteği

TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal da başarından ötürü SUBÜ’yü tebrik etti.

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) öğrencilerinin hazırladığı toplam 105 proje, TÜBİTAK’ın ‘2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı’ ve ‘2209-B Üniversite Öğrencileri Sanayiye Yönelik Araştırma Projeleri Destekleme Programı’ kapsamında kabul edildi. Teknoloji Fakültesi ve Turizm Fakültesi öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdiği proje programlarında lisans ve ön lisans düzeyinden 97 proje 2209-A, 8 proje ise 2209-B olarak destek kazandı.

Artan çalışmaların bir sonucu
Proje kültürüne dâhil olan ve bu anlamda desteklenen öğrencilerin yakından takip edilmesi gerektiğini kaydeden TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada; “SUBÜ öğrencilerinin projelere bu ilgisi özellikle lisans öğrenimi sürecinde araştırma ekosistemine katılmada önemli bir başarı. Bu sürece emek ve katkı veren öğrencilerimizi ve Rektör hocamızı tebrik ediyorum. Birlikte çalışmaya devam ediyoruz” ifadelerini kullandı. SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık ise, “Öğrencilerin mezun olmadan önce proje ve girişimcilik kültürünü özümsemesini önemsiyor ve bu anlamda çalışmalarımızı artırıyoruz. Aynı şekilde akademisyenlerimizin de katkısı büyük öneme sahip.  Girişimcilik dersi ve bunun yanı sıra son sınıftaki öğrencilerimizin bitirme çalışmalarının proje olabilecek nitelikte hazırlanmasına özen gösteriyoruz. Başlattığımız bu çalışmaların sonucunu kısa süre içerisinde güzel bir başarıyla almış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Emek gösteren öğrencilerimizi ve danışman hocalarımızı tebrik ediyorum. Bu ve benzeri fayda üreten çalışmalarımız artarak devam edecek” diye konuştu.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER