SUBÜ’den gömülü sistemler alanında iş birliği

SUBÜ ve Bilişim Vadisi firmalarından Miltera Elektronik ve Yazılım şirketi arasında gömülü sistemlere ilişkin bilgi ve becerilerle donatılmış öğrenciler yetiştirmek ve bu doğrultuda eğitim programı düzenlemek için iş birliği gerçekleştirilecek.

SUBÜ’den gömülü sistemler alanında iş birliği

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) ile Bilişim Vadisi firmalarından Miltera Elektronik ve Yazılım Şirketi, teknolojik cihazların önemli parçalarından olan gömülü sistemlere ilişkin güncel bilgilerle donatılmış öğrenciler yetiştirmek amacıyla iş birliği yaparak yaz staj programı yürütecek. İş birliği ile SUBÜ öğrencileri 20 günlük yaz stajlarını yaparken bir yandan da firmanın ve danışman akademisyenin birlikte belirleyeceği müfredat doğrultusunda eğitimlere ve uygulamalara katılacaklar. Burada eğitim alan öğrenciler hem Miltera firmasında hem de bu firma tarafından önerilen firmalarda +1 Eğitim Modeli kapsamında bir dönem tam zamanlı iş yeri eğitimlerini gerçekleştirebilecekler. Ayrıca kısmi zamanlı iş imkânına sahip olacaklar. Yaz stajı eğitim programı Sakarya Meslek Yüksekokulu Dr. Öğretim Üyesi Serkan Dereli danışmanlığında 4 saat eğitim ve 4 saat uygulama olarak gerçekleştirilecek. Başarılı olan öğrenciler iş yeri eğitimi ve bitirme çalışmalarında firma tarafından desteklenecek.

Kazanımları üst seviyelere taşımalıyız
İş dünyasının istediği yetkinlikte uygulama becerisine sahip mühendisler yetiştirmek için çabaladıklarını kaydeden iş birliği ve staj programının yürütücüsü Sakarya MYO Öğretim Üyesi Dr. Serkan Dereli, “Teknofest yarışmalarına verdiğimiz önem, oradaki mentörlüğümüz ve desteklerimiz de  bu doğrultudaki çabalarımız arasında yer alıyor. Ancak yarışmalarda elde edilen kazanımlar iş dünyası düzeyinde temelde kalıyor. Bu nedenle söz konusu kazanımların üst seviyelere taşınması gerekiyor. Bu amaçla özellikle teknolojik ürün geliştiren firmalarla eğitim bazlı iş birliği yapmak oldukça önemli. Miltera firmasını gömülü sistemler üzerine çalışan ve bu alanda ciddi projeler geliştiren bir firma. Kurucusu Mehmet Kurnaz ise öğrenci yetiştirmek için sorumluluk bilincine sahip ve vizyona sahip. İnanıyorum ki iş birliğimizle öğrencilerimiz özellikle günümüzde ilgili sektör tarafından kullanılan güncel gömülü sistemlerle ilgili bilgi birikimi ve uygulama becerisine sahip olacaklardır. İş birliğine verdiği önem ve öğrencilerimizin yetiştirilmesi noktasındaki hassasiyeti için Mehmet Kurnaz Bey ile programın uygulamasında liderlik yapacak öğrencilerim Ahmet Aktaş ve Serkan Bütün’e teşekkür ediyor, programa katılacak öğrencilerimize başarılar diliyorum” diye konuştu.

Gençlere yatırım yapmalıyız
Üreten Türkiye için gençlere yatırım yapılması gerektiğini vurgulayan Miltera Elektronik ve Yazılım Şirketi kurucusu Mehmet Kurnaz, “Öğren, öğret, üret ilkesini benimseyen; sürekli gelişmeyi ve kolektif gelişime katkı sağlamayı amaçlayan bir teknoloji firmasıyız. SUBÜ ile yaptığımız iş birliği çerçevesinde öğrencilerimizi günümüzün teknoloji firmalarının ciddi bir bölümünün ihtiyaç duyduğu gömülü sistemler alanında hazırlamaya çalışacağız. Teorik bilgilerin yanında pratik çalışmalarında yapılacağı bu eğitim programında öğrencilerimiz firmalarımızın ihtiyaç duyduğu yetkinlikleri tanıma ve uygulama fırsatı bulacaklar” ifadelerini kullandı.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER