SUBÜ’den şehrin işadamlarıyla iş birliği

SUBÜ ile SAKARYAGİAD, MÜSİAD Sakarya, SASİAD, ASKON Sakarya Şubesi arasında birçok alanda iş birliğini içeren protokoller imzalandı.

SUBÜ’den şehrin işadamlarıyla iş birliği

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) ile Sakarya Genç Girişimciler ve İşadamları Derneği (SAKARYAGİAD), Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sakarya Şubesi, Sakarya Sanayicileri ve İşadamları Derneği (SASİAD) ve Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Sakarya Şubesi arasında iş birliği protokolleri imzalandı. SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, SAKARYAGİAD Başkanı Zafer Bekdemir, MÜSİAD Sakarya Başkanı İsmail Filizfidanoğlu, SASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Karayaka ve ASKON Sakarya Şubesi Başkanı Engin Tumbaz tarafından imza altına alınan protokolle kurumlar arasında eğitim-öğretim, araştırma-geliştirme ve sosyal-kültürel alanlarda iş birlikleri geliştirilecek. Ayrıca SUBÜ öğrencileri +1 Eğitim Modeli kapsamındaki bir dönem zorunluk işyeri uygulamalarını SAKARYAGİAD, MÜSİAD, SASİAD ve ASKON’a bağlı firmalarda yapabilecekler.

Birliktelik örnek olacak
Şehirdeki iş hayatının her noktasına dokunmak istediklerini kaydeden SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, “Bu anlamda gerek özel gerekse kamu kurumlarımızla iş birliği protokollerimizi imzalamaya devam ediyoruz. Birçok farklı alanda faaliyet gösteren işadamlarımızın olduğu, aynı zamanda son derece aktif bir şekilde sahada yer alan SAKARYAGİAD, MÜSİAD, SASİAD ve ASKON ile farklı alanlarda iş birlikleri geliştirecek olmaktan memnuniyet duyuyoruz. Sonuçta kazananın şehrimiz, ülkemiz ve öğrencilerimiz olacağı nice işlere imza atmak arzusundayız” diye konuştu. SUBÜ’nün sahada yer almasının faydalarının son yıllarda somut bir şekilde görüldüğünü kaydeden SAKARYAGİAD Başkanı Zafer Bekdemir, faydalı işler yapmak üzere bir araya gelebilmenin önemine değindi. MÜSİAD Sakarya Şubesi Başkanı İsmail Filizfidanoğlu ve ASKON Sakarya Şubesi Başkanı Engin Tumbaz şehirde elde edilen üniversite ve işadamları dernekleri arasındaki birlikteliğin ülke geneline yayılan şubelerine örnek olacağı görüşünde birleşirken; SASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Karayaka ise Sakarya’nın mevcut potansiyelini değerlendirmek için üniversite ile hareket etmenin gerekliliğini ifade etti.

 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER