SUBÜ’nün 2 projesine MARKA desteği

SUBÜ’nün 2 projesi MARKA’dan destek almaya kazandı. KARMER Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Seda Gökdemir Ekici’nin hazırladığı proje teknik destek,

SUBÜ’nün 2 projesine MARKA desteği

Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Oğuzhan Bahadır Demir’in hazırladığı proje fizibilete desteği alacak.

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) akademisyenlerinin hazırladığı iki proje Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’ndan (MARKA) destek almaya hak kazandı. Kariyer Planlama ve İnsan Kaynakları Uygulama ve Araştırma Merkezi (KARMER) Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Seda Gökdemir Ekici’nin hazırladığı ‘Doğu Marmara Bölgesi Açık ve Kapalı Ceza Evlerindeki Hükümlülere Yönelik Mesleki İhtiyaç Analizinin Yapılması’ başlıklı proje, 2021 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında MARKA tarafından desteklenecek projeler arasında açıklandı. Projeyle hükümlülerin mesleki anlamda ihtiyaç analizleri yapılarak SUBÜ Yaşam Boyu Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (SAYEM) ile geliştirilecek yeni bir projeye altlık oluşturulacak. Söz konusu proje KARMER tarafından hazırlanarak 1 yıl içerisinde teknik destek kazanan 3. proje oldu. Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Oğuzhan Bahadır Demir’in ‘Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Araştırma ve Uygulama Merkezi Fizibilitesi’ başlıklı projesi de MARKA tarafından 2021 Yılı Fizibilite Desteği Programı kapsamında desteklenmeye hak kazanan projeler arasında açıklandı. Proje ile Resmi Gazete’de yönetmeliği yayımlanarak kurulan SUBÜ Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin konumunun, sunacağı hizmet ve faydaların, bu doğrultudaki potansiyelinin, fiziki yapısının nasıl olması gerektiğinin, sağlık turizmine, paydaşlara ve istihdama katkısının belirlenmesi için geniş kapsamlı bir fizibilite çalışması yapılması amaçlanıyor. Çalışmanın sonuçları merkezin verimli şekilde hizmet sunmasına katkı sağlayacak.
 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER