SUBÜ’ye İlham Veren Kamu Yönetimi Projesi ödülü

SUBÜ, Türkiye Kalite Derneği Ankara Şubesi tarafından düzenlenen İlham Veren Kamu Yönetimi Proje Ödülleri’nde Devlet Üniversitesi Kategorisi’nde ödüle layık görüldü.

SUBÜ’ye İlham Veren Kamu Yönetimi Projesi ödülü

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Türkiye Kalite Derneği (KalDer) Ankara Şubesi tarafından düzenlenen İlham Veren Kamu Yönetimi Proje Ödülleri’nde Devlet Üniversitesi Kategorisi’nde ödüle layık görüldü. SUBÜ ödülü, ‘Mesleki Eğitimde +1 Uygulamalı Eğitim Modeli’nin Nitelikli İstihdama ve Üretime Katkısı’ isimli projeyle aldı. Ödül töreninde SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık’ın yanı sıra Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sinan Serdar Özkan, Kalite Koordinatörü Öğr. Gör. Dr. Selcen Vodinalı, Kalite Koordinatör Yardımcısı Öğr. Gör. Furkan Korkmaz ve Robot Teknolojileri ve Akıllı Sistemler Uygulama ve Araştırma Merkezi (ROTASAM) Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Gökhan Atalı yer aldı.

Yıllardır emek verdiğimiz modelin meyvesi
Ödül töreninde bir konuşma gerçekleştiren SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, “Marifet iltifata tabidir derler. KalDer’in bizi ödüle layık görerek bulunduğu bu iltifatına teşekkür ediyoruz. Başka üniversitelere de ilham olması arzusundayız. Projemizle öğrencilerimizin daha kolay iş bulmasını, iş dünyasının daha kolay nitelikli insan kaynağına ulaşmasını ve akademisyenlerimizin de iş dünyasıyla daha kolay irtibat kurmasını sağlıyoruz” diye konuştu. Sosyal medya hesabından da bir açıklamada bulunan Sarıbıyık, “Üniversitemizin bir ödüle daha layık görülmesinin mutluluğunu yaşıyoruz. Projemizle kazandığımız bu ödül, yıllardır emek verip büyüttüğümüz eğitim modelimizin bir meyvesi. Yoğun emekleriyle bu başarılara katkı sağlayan tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER