Tarih Öğretiminde Sanal Müzeler Önemli

Öğretmenlerle zümre toplantılarına Zoom platformu üzerinden devam eden İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, tarih dersi zümre başkanlarıyla bir araya geldi.

Tarih Öğretiminde Sanal Müzeler Önemli

Salgın döneminde yapılan çalışmaların değerlendirildiği İl Millî Eğitim Müdürlüğü Bilgi-İşlem Birimi'nin teknik desteğiyle gerçekleşen toplantıya tüm ilçelerden tarih dersi zümre başkanı öğretmenler katıldı. 

Öğretmenlerin, eğitim faaliyetlerinin yürütülmesinde çok önemli aktörler olduğunu belirten İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, “Yaşanan olağanüstü dönemde aldığımız tedbirlerle öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin her zaman yanındayız. İlimiz genelinde imkânı olmayan öğrencilerimiz için EBA Destek Noktalarımızı yaygınlaştırdık. Bu süreçte eğitim alanındaki gelişmeleri, Bakanlığımızın yayımladığı Dünyanın Eğitim Gündemi Bülteni'ni yakından takip ederek öğrencilerimize çok daha faydalı olabiliriz. İlimizde kurduğumuz Öğretmen Destek Merkezimiz yakın zamanda faaliyete geçecek. Sizlerden aldığımız enerjiyle biz de imkânlarınızı daha da arttırmak için elimizden geleni yapmaya gayret ediyoruz. Sanal müzelerin tarih öğretimi için açılması sevindirici bir gelişme. Sizlere güveniyoruz. Hep beraber bu salgından kurtularak normal yaşamımıza bir an önce dönmeyi arzuluyoruz.” dedi.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER