Tatil bitti, İlk ders zili çaldı

2019-2020 Eğitim ve öğretim yılı resmen başladı. Ülkemizde yaklaşık 18 milyon öğrenci ve 1 milyon öğretmen bugün ders başı yaptı.

Tatil bitti, İlk ders zili çaldı

Yeni dönemde bir takım yeniliklerde olacak. 

Ferizli’de yeni eğitim ve öğretim yılı için tören düzenlendi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Soner Yılmaz tarafından saat 10.00’da Ferizli Hükümet Konağı önündeki Atatürk Büstüne çelenk sunuldu. 

Çelenk sunma törenine Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Soner Yılmaz, İlçe Müftüsü Bedri Sinan Yazıcı, okul müdürleri, siyasi parti temsilcileri, okul aile birliği başkanları, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Yeni eğitim öğretim yılında öğrencileri birçok değişiklikler bekliyor. Bu sene 69 ayını dolduranlar, isteğe bağlı olarak ilkokula başlayabilecekler. İlk ve ortaokullarda teneffüs süreleri 10 dakikadan 15 dakikaya çıkarıldı. 

Yine bu yıl ilk kez, ara tatili yeni çalışma takvimi uygulanacak. 

9 Eylül 2019 tarihinde başlayan yeni dönemde, 18-22 Kasım 2019’da ilk ara tatil yapılacak. (Hafta sonu tatilleri ile birlikte 9 gün) 

Yarıyıl tatili 20-31 Ocak 2020 tarihleri arasında olacak. (Hafta sonu tatilleri ile birlikte 16 gün) 

İkinci yarıyıl eğitim-öğretim dönemi 3 Şubat 2020’de başlayacak. 06-10 Nisan 2020 tarihleri arasında ikinci ara tatil verilecek. (hafta sonu tatilleri ile birlikte 9 gün)

13 Nisan 2020 tarihinde başlayacak ikinci dönemin ikinci yarısı 19 Haziran 2020 tarihinde tamamlanarak 11 haftalık yaz tatiline girilecek. 

Törenden sonra açıklamalarda bulunan Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, “Yeni eğitim ve öğretim dönemine girerken çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitim ve öğretim haklarını çok iyi bir şekilde idrak etmeliyiz. Onların kendilerine, ailelerine, çevrelerine, milletimize ve insanlığa faydalı birer birey olarak yetiştirilebilmelerinin iyi bir eğitim ile mümkün olabileceğini asla unutmayalım. Bizlerde ilçemizdeki başarıyı daha da arttırabilmek için belediye olarak elimizden gelen desteğe hazırız. Bu vesileyle öğrencilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize ve bütün eğitim camiamıza başarılı bir dönem temenni ediyorum. 2019-2020 eğitim ve öğretim yılı ilçemize ve ülkemize hayırlar getirsin “ dedi.
 

Ferizli Belediyesi Basin Servisi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER