Teknofest şampiyonları, Yeni Dünya Vakfı'na konuk oldular

Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali Teknofest ‘te Turizm Teknolojileri alanında,1. olan Adapazarı Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu öğrencileri ,Yeni Dünya Vakfı Sakarya Şubesi  tarafından Ramada’da ağırlandılar. 

Teknofest şampiyonları, Yeni Dünya Vakfı'na konuk oldular

21-26 Eylül'de  3.sü düzenlenen Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali Teknofest ‘te Turizm Teknolojileri alanında, Adapazarı Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu öğrencilerinden İbrahim Sait Akarçeşme, Utku Altıntaş, Faruk Öztürk ve Danışman öğretmen  Ayhan Yağız liderliğinde projeleri ile birincilik ödülünü aldılar.

Yeni Dünya Vakfı Sakarya Şubesi Teknofest Liderlerini Ramada’da Misafir Etti.
Yarışma sonrası, final mücadelesini ve kıyasıya rekabetin değerlendirmesini yapmak üzere Yeni Dünya Vakfı Birincileri Ramada’da ağırladı. Yarışmanın detaylarının ve başarıya giden yolda ne tür zorluklarla ulaşıldığını konu alan toplantı yemekli olarak basına kapalı şekilde gerçekleşti.
38 bin proje arasından 4 aşamalı elemeden sonrasında 30 proje arasından jürilerden tek tam not alan öğrenciler sevinçlerini  Yeni Dünya Vakfı Sakarya Şube Başkanı Şahin Karaaslan’a ifade ettiler.
Şahin Karaaslan, " Öğrencilerimizin bu zorlu süreçte elde ettikleri başarının haklı gururunu yaşıyoruz. Her şey milletimiz, devletimiz için gençlerimizin kabiliyetlerini keşfetmek onları yeteneklerine göre desteklemek, ecdadımızın bize öğretileridir. Marifet iltifata tabidir sözü gereğince, gençlerimizin bu gayretlerinin ve başarılarının devamı gelmesi için Yeni Dünya Vakfı Sakarya Şube olarak elimizden gelen desteği göstereceğiz. Tabi bu başarılarda emeği geçenleri unutmamak gerekir. Bu noktada gençlerimizin öncelikle anne ve babalarına teşekkür ederiz. Allah hepsinden razı olsun, böylesi evlatlar yetişdirdikleri  için.” diyerek Adapazarı Anadolu İmam Hatip Lisesi müdürü Mustafa Bulut ,danışmanları Ayhan Yağız ve tüm okul yönetimine teşekkür etti.
Toplantı da söz alan okul müdürü Mustafa Bulut, “ Öncelikle bu anlamlı davet için başta Yeni Dünya Vakfı Sakarya Şube Başkanı Şahin Karaaslan beye çok teşekkür ederiz. Burada bu toplantının yapılması gençlerimizin kendilerini ifade etme ve hedeflerini anlatmada çok önemli yer teşkil etmektedir. Gençlerimiz bu zorlu mücadelede ellerinden gelen gayreti göstererek , bu başarıyı elde ettiler. Hepsini tebrik ediyorum. Bizlere düşen de bundan sonraki süreçlerde onların hedeflerine ilerleme yolunda , engelleri aşmalarına yardımcı olarak onlara destek göstermek olacaktır." şeklinde konuştu.

Bir Tebrik de Mehmet Özhaseki’den…
Ak Parti Genel Merkez Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki Ramada’ da Teknofest Liderlerini tebrik ederek başarı dileklerinde bulundu. Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce “ Başkanım gençlerimiz Adapazarı Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilermiz, Teknofest’e katılarak birçok proje arasından birinci oldular, kendilerini tebrik ediyoruz.”  dedi. Ak Parti Sakarya Milletvekili Recep Uncuoğlu ve Ak Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever ‘de gençleri tebrik ederek başarı dileklerinde bulundular.

"BİZİM İMAM HATİPLİ OLDUĞUMUZU ÖĞRENİNCE ŞAŞIRIYORLAR"
İmam hatipli öğrenciler olarak almış oldukları başarının şaşkınlıkla karşılandığını dile getiren gençler ,
“Fuar boyunca standımızı ziyaret edenler bizim imam hatipli olduğumuzu öğrenince şaşırıyorlar. Bizim fen liseleri gibi atölye imkânlarımız olmasa da diğer tüm liseliler gibiyiz. Eğitimimizin temelini oluşturan İslam sadece dini ilimleri emretmiyor, bizler fen ilimlerini de öğrenmekle mesulüz. O yüzden elimizden gelini yapıp çalıştık ve çalışmaya da devam edeceğiz.  Aslında bu proje, eski ile yeninin buluşması niteliğini taşıyor. Eskiye dair değerlerimizin, günümüz teknolojileri ile entegre ederek milletimizin hizmetine sunmaktır. Yapmış olduğumuz program şuan için android işletim sisteminde mevcut olmakla birlikte kısa süre içinde ios işletim sistemine de dahil edeceğiz. İmkanlarımız yetersiz olması ve rakiplerin imkanlarının fazla olması bizleri çok kez zorlasa da yıldırmadı. Neticede 38 bin proje içerisinden birinci olduk. Program çok yönlü bir şekilde tasarlandı. Evliya Çelebi’nin Seyahatnamesi  gibi gidilen şehri tüm turizm, kültür , konaklama ve restaurant gibi alanlarda kullanıcılara bilgiler veren sosyal paylaşım özelliği taşıyan bir program diyebiliriz. İnşallah imkanlarımız giderilirse , bu programı daha çok ilerletme imkanımız olur.” ifade ettiler.

Selçuk Bayraktar’dan Büyük İlgi…
Festival esnasında stantları ziyaret eden Selçuk Bayraktar’ ın programının yoğun olmasına rağmen, vakit ayırması güzel anların yaşanmasına vesile oldu. Projeyi detayları ile dinleyen Bayraktar ,”Liseli olmanızın gerçekten büyük avantajı var, bu avantajı iyi değerlendirin ve bu yolda ilerleyin.

Göreceksiniz çok güzel başarılarınız olacak” dedi.
Toplantı sonrası açıklamalarda bulunmak üzere sözü devralan Başkan Şahin Karaaslan Teknofest şampiyonlarımızı tebrik ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum. Gençlerimiz yeter ki üretsin, fikir etsin, dert etsinler; bizler de büyükleri, abileri olarak elimizden gelen bütün desteği göstereceğiz inşallah, Allah hepsinin yardımcısı olsun, yolları bahtları açık olsun.” dileklerinde bulundu.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER