Teksen’li Öğrencilerden Çevre duyarlılığı

5-11 Haziran arası kutlanan Dünya Çevre Koruma Haftası nedeniyle Özel Serdivan Teksen İlkokulu 4-C Sınıfı serçeleri bir gösteri gerçekleştirdiler.

Teksen’li Öğrencilerden Çevre duyarlılığı

Öğretmenleri Mine Ayhan'ın yazdığı küresel ısınma ve çevre kirliliğine dikkat çeken oyunu velilere ve okul öğrencilerine sundular. ‘Evimiz Dünya’ adlı oyunda çevreci çocuklar nesli tükenmekte olan hayvanlar ve geri dönüşümle ilgili önemli mesajlar verdiler.

Çevre bilinci ve farkındalığını kazandırmak amacıyla düzenlenen etkinlikte oyunun sahne dekorlarını ve davetiyelerini kendi elleriyle hazırlayan çocuklar büyük emek verdikleri etkinlikte “Evimiz Dünya” isimli oyunu eğlenerek sahnelediler.

İzleyenlerden büyük alkış alan oyun sonunda Mine Öğretmenin serçeleri 4-C sınıfı öğrencileri geri dönüşüm modası diyerek atıklardan yaptıkları kostümlerle bir de defile sundular.

İlkokuldan mezun olarak önümüzdeki yıl ortaokula başlayacak Teksen İlkokulu 4-C sınıfı serçelerin aileleri öğretmenleri Mine Ayhan’a çocuklarına kazandırdığı topluma faydalı iyi insan olma vasıfları ve hayata dair önemli farkındalıklar nedeniyle çok teşekkür ettiler.
 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER