“The Future Coders” Projesinin Kapanış Webinarı Yapıldı

Sapanca İlkokulu sınıf öğretmeni Meltem Karabudak ile birlikte 11 öğretmenin başlattığı ‘The Future Coders” isimli projenin bu yıl ki faaliyetleri tamamlandı.

“The Future Coders” Projesinin Kapanış Webinarı Yapıldı

2020 Ocak ayında Azerbaycan’ın ortak ülke olarak yer aldığı, geçen yıl Antalya e-Twinning Konferansında ‘‘Stem ve Robotik Kodlama’’ kategorisinde Türkiye birincisi olan ‘’Gelecek Kodlarımızda’’ projesinin ikinci basamağı olan ‘’The Future Coders” projesinde sona gelindi.

21. yüzyıl becerilerinden olan kodlama becerisini kazanmaları ve uygulamaya dökmeyi, aritmetik becerileri geliştirmeyi, sistematik düşünme becerisine katkı sağlamayı, problem çözme, mantıksal akıl yürütmeyi desteklemeyi ve dijital okur yazarlık becerisi geliştirmeyi amaç edilen proje, uzaktan eğitim sürecinde çevrimiçi eğitimler yapılarak ve özel günleri coşkuyla kutlanarak tamamlandı.

Projenin kapanış webinarına; Azerbaycan Sefiri Ruhiyye Mahmudova, Sakarya İl Koordinatörü Çağatay Özkan, Kocaeli İl Koordinatörü Sinan Sarı, Mersin İl Koordinatörü  Bircan Keleş, İstanbul İl Koordinatörü Ömer Faruk Metin, Sivas İl Koordinatörü  Hülya Kara, İzmir İl Koordinatörü Ayla Savaşçı  katıldı.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER