Trafik eğitimleri tüm hız devam ediyor 

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile İl Emniyet Müdürlüğü koordinesinde “Çocuklar İçin Trafik Eğitimi Projesi” tüm hızıyla devam ediyor.

Trafik eğitimleri tüm hız devam ediyor 

 Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü trafik denetleme eğitim büro personelleri tarafından Sakarya Anadolu Lisesi öğrencilerine trafik eğitimi verildi.
 
İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Eğitim Büro görevlisi Polis Memuru Murat Ünal tarafından, Sakarya Anadolu Lisesi konferans salonunda verilen eğitimde; Yaya önceliği trafik bilinci, trafikte sorumlu, güvenli bisiklet kullanımı, saygılı ve sabırlı olmanın önemi, yolda yürürken ve araçta seyir halinde telefon kullanımı, kask kullanımı, trafik kurallarına uymanın birey ve toplum hayatına etkileri, trafik kurallarının etkin bir şekilde uygulanması, emniyet kemeri önemi, taşıtlara binerken, taşıtlardan inerken ve taşıtlarda yolculuk ederken dikkat edilmesi gereken kurallar anlatıldı.

 
Sakarya Anadolu Lisesi Müdürü Yalçın Sevindik yaptığı değerlendirmede; “Trafik eğitimleri, çocuklarımıza trafik kurallarına uyma alışkanlığını kazandırmaktadır. Bu nedenle, çocuklar için Karayolu Trafik Güvenliği Eğitimi çok önemlidir. Trafik kazalarının azaltılmasında da eğitimli insan faktörü önemli etkendir. Öğrencilerimizin gelişimine katkı sunan böylesine faydalı eğitimler için Sakarya İl Emniyet Müdürlüğüne ve İl Milli Eğitim Müdürlüğüne teşekkür ediyoruz.” dedi. 
 

Kocaali Haber

SIRADAKİ HABER