Trafik Eğitimleri Yoğun ilgi görüyor.

Trafik Denetleme Eğitim Büro görevlisi Polis Memuru Murat Ünal Erenler Halit Evin  Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerine trafik eğitimi verdi.

Trafik Eğitimleri Yoğun ilgi görüyor.

Kendine has yöntemiyle Trafiği ve Trafik Eğitimlerini sevdiren, Çocukların Murat ağabeyi olarak tanınan Sakarya İl Emniyet Müdürlüğünde görevli Polis Memuru Murat Ünal tarafından 'Çocuklar İçin Trafik Eğitimi Projesi' kapsamında okullarda verilen trafik eğitimleri yoğun ilgi görüyor.

Erenler Halit Evin Anadolu İmam Hatip Lisesi konferans salonunda verilen eğitimde; Araçta ve dışarda cep telefonu kullanımı, trafikte sorumlu, saygılı ve sabırlı olmanın önemi, trafik kurallarına uymanın birey ve toplum hayatına etkileri, emniyet kemeri önemi, kask kullanımı, güvenli bisiklet kullanım şekilleri,  trafik kurallarının etkin bir şekilde uygulanması, taşıtlara binerken, taşıtlardan inerken ve taşıtlarda yolculuk ederken dikkat edilmesi gereken kurallar anlatıldı.

Erenler Halit Evin Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Murat Özcan öğrencilere verilen trafik eğitimi konusunda yaptığı değerlendirmede; “Trafik eğitiminin önemini bilip trafik eğitimi alan kişiler trafikte daha saygılı ve bilinçli olurlar. Trafik kurallarına uyar, kaza riskinin azalmasını sağlar, yol emniyetinin korunmasına katkıda bulunur. Böylece can ve mal güvenliğinin gerçekleşmesi söz konusu olur. Bu yüzden trafik eğitimleri çok önemlidir. Böylesine güzel faydalı eğitim projeleri için Sakarya İl Milli Eğitim ve İl Emniyet Müdürlüğüne teşekkür ediyoruz.”  dedi.
 

Kocaali Haber

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2020, 17:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER