Ulaştırma alanında farkındalık etkinliği

SUBÜ Proje İnovasyon Topluluğu tarafından İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencilerinin mesleğin faaliyet alanlarından birisi olan ulaştırmaya yönelik farkındalıklarını artırmak amacıyla ‘Ulaşım 22’ başlıklı bir etkinlik düzenlendi.

Ulaştırma alanında farkındalık etkinliği

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Proje İnovasyon Topluluğu tarafından ‘Ulaşım 22’ başlığıyla bir etkinlik düzenlendi. İnşaat mühendislerinin çalışma alanlarından birisi olan ulaştırmaya yönelik olarak öğrencilerin farkındalığını artırmak amacıyla düzenlenen etkinlikte, ISSD şirketinin kurucusu ve CEO’su Çağrı Yüzbaşıoğlu, Konya Büyükşehir Belediyesi Akıllı ve Sürdürülebilir Ulaşım Şube Müdürü Mehmet Hayırlıoğlu ve Yapı Merkezi İnşaat Merkez Ofisi Tasarım Bölümü Koordinatörü Ahmet Cem Özaydın Teknoloji Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencileriyle bir araya geldi. ‘Ulaşım 22’ de akıllı ulaşım sistemleri, sürdürülebilir ulaşım ve belediyecilik ile saha ve planlama konuları ele alındı.

Etkinlik detayları
İlk oturumda ISSD CEO’su Recep Yüzbaşıoğlu akıllı ulaşım sistemlerinde güncel uygulamalar, akıllı kavşaklar ve sinyalizasyon sistemleri hakkında veri odaklı bilgiler aktardı. İkinci oturumda Konya Büyükşehir Belediyesi Akıllı ve Sürdürülebilir Ulaşım Şube Müdürü Mehmet Hayırlıoğlu akıllı ve sürdürülebilir ulaşım, belediyede ulaşım planlamaları ve bisikletli ulaşım uygulamalarına ilişkin detaylar paylaştı. Son oturumda ise Yapı Merkezi İnşaat Merkez Ofisi Tasarım Bölümü Koordinatörü Ahmet Cem Özaydın, Etiyopya Awash Weldia Demiryolu Projelerinin ihalesinden başlayarak son aşamaya kadar gelişen tüm süreçlere ilişkin bilgilendirmede bulundu. Böylelikle işin saha ve teknik ofis boyutuna ilişkin inceliklerle Etiyopya’da demiryolu projeleri ile yaşanan değişimi örnek olarak sundu.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER