Üniversite sıralarında deneme sınavı

Adabilim Anadolu Lisesi Akademik Takip Komisyonu 11. ve 12. Sınıf öğrencilerine yönelik Sakarya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi amfi sınıflarından birinde TYT (Temel Yeterlilik Testi) deneme sınavı gerçekleştirdi. 

Üniversite sıralarında deneme sınavı

Hergün Deneme Sınavı
Sömestr tatilini hazırlık kampıyla geçiren öğrenciler hafta içi her sabah dört saat alan dersi, öğleden sonrasını ise deneme sınavları ile tamamlıyorlar. Her gün deneme sınavı olan 11. ve 12. sınıf öğrencileri bu hazırlık kampı çerçevesinde deneme sınavlarından birini kendi öğretmenleri gözetiminde Sakarya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi amfi sınıflarından birinde yaptı.
Sakaryada Bir ilk
Uygulamayla ilgili değerlendirme yapan Adabilim Anadolu Lisesi Müdürü Yusuf Bademli “Sınav süreci hem öğrenci hem veli açısından zor ve önemli bir dönem. Bu süreçte psikolojik şartları da göz ardı etmemek gerekir. Biz okul olarak öğrencilerimizi akademik anlamda sınava hazırladığımız gibi psikolojik anlamda da hazır tutmaya çalışıyoruz. Bu sınavda onun bir parçasıydı. Belki de Sakarya’da ilk kez böyle bir uygulama yapılıyor. Öğrencilerimiz açısından güzel ve farklı bir deneyim oldu. Gerçek bir sınav ortamında sınavın psikolojik şartlarının tecrübesini yaşamış oldular” dedi.
 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER