Uzaktan Eğitimde Sınıf Ortamını Yaşıyorlar

Sakarya Anadolu Lisesinde 17 yıllık Bilgisayar Öğretmeni Mustafa Namlı, uzaktan eğitim derslerinde iki ekran ve kablosuz mikrofon kullanarak öğrencilerine âdeta sınıf ortamını yaşatıyor.

Uzaktan Eğitimde Sınıf Ortamını Yaşıyorlar

Etkileşimli tahta ve çoklu ekran paylaşımı sayesinde yüz yüze eğitimde yakın ders işleyen öğretmenin teknolojik imkânları kullanarak ortaya koyduğu ders anlatım yöntemi öğrencileri tarafından da büyük ilgi görüyor.

Her zaman eğitimde farklı uygulamalarıyla dikkati çeken Sakarya Anadolu Lisesindeki bu uygulamanın şu an için ilimizde başka örneklerinin bulunmadığı belirtilirken çoklu ekran ve kablosuz mikrofon aracılığıyla işlenen bu derslerde öğrenciler ve öğretmen yüz yüze eğitimde yakın bir diyalogla daha verimli paylaşımlarda bulunabiliyorlar.

Öğretmenlerimizin uzaktan eğitimi yakın kılmak adına daha etkin ve verimli ders ortamları oluşturma gayretlerinden büyük memnuniyet duyduklarını belirten İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, öğrencilerine yüz yüze eğitimin sağladığı imkânları verebilmek için çaba sarf eden tüm öğretmenlerimize, onlara rehberlik eden okul yöneticilerimize, ilçe millî eğitim müdürlerimize teşekkür etti.

Kocaali Haber

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2020, 14:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER