Yabancı Diller Eğitimi Öğrencileri Konferansta Buluştu

Sakarya Üniversitesinde her yıl düzenlenen “Yabancı Diller Eğitim Bölümü Öğrenci Konferansı”nın bu yıl 6’ncısı, SAÜ Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleştirildi.

Yabancı Diller Eğitimi Öğrencileri Konferansta Buluştu

Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan ve Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Firdevs Karahan’ın da katıldığı konferansta, SAÜ Eğitim Fakültesi Yabancı Diller Eğitimi bölümünden Dr. Öğr. Üyesi Cihat Atar, Hacettepe Üniversitesi Mikro Analiz Ağı (HUMAN) Araştırma Merkezi Direktörü Dr. Öğr. Üyesi Ufuk Balaman, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim Fakültesi Yabancı Diller Eğitimi bölümünden Prof. Dr. Eda Üstünel konuşmacı olarak yer aldı.
Konferansın açılışında konuşan Rektör Savaşan, öğrencilerin profesyonel ve kişisel gelişimlerine katkı sağlayan bu tip organizasyonların her zaman destekçisi olduklarını belirterek, önümüzdeki yıllarda da aynı başarıyı beklediklerini ifade etti. 
Prof. Dr. Firdevs Karahan da “Emeği geçen, başta destekleriyle her daim öğrencilerin yanında olan Rektörlük ve Sakarya Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire başkanlığı olmak üzere tüm kamu kurum ve kuruluşlarına teşekkür ederim” dedi.

“Öğrenciler bilgi ve birikimlerini paylaştılar”
Katılımcıların öğrenciler ile bilgi ve deneyimlerini paylaştığı konferansta, öğleden sonra düzenlenen oturumlarda ise öğrenciler lisans düzeyinde yapmış oldukları küçük çaplı bilimsel çalışmalarını sunma fırsatı buldu. Yabancı Diller Eğitimi Bölümü İngilizce Öğretmenliği Programında bulunan Bilimsel Araştırma Yöntemleri dersi kapsamında öğrencilerin yapmış oldukları çalışmaları daha anlamlı hale getirmek ve öğrencilerin motivasyonlarını artırmak amacıyla Prof. Dr. Firdevs Karahan’ın öncülüğünde başlatılan öğrenci konferansta, Türkiye’nin farklı illerinden ve üniversitelerinden gelen öğrencilerin hem bilgi birikimlerini paylaşmaları hem de iletişim ağları kurmalarını hedeflendi. Konferans öncesinde ve sonrasında edindikleri deneyimlerle araştırmacı öğretmen becerisi kazanmaları hedeflenen öğretmen adayları, uzun vadede sınıf içi etkili uygulamalarla da bu becerilerini kullanmaya teşvik edildi.
Bu sene de İstanbul başta olmak üzere Kocaeli, Düzce, Eskişehir, Ankara, Nevşehir ve Erzincan gibi farklı illerden gelen öğrenciler, dinleyici olarak da konferansa büyük ilgi gösterdiler. Yaklaşık 350 katılımcıya ev sahipliği yapan konferans ekibi, seneye 7’ncisi düzenlenecek olan konferansın hazırlıklarına şimdiden başladıklarını belirtti.
 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER