Yarıştırmayan Sınav Modeli

Adabilim Okulları Akademik Takip Komisyonu tarafından 5. sınıf ile 12. sınıflar arası öğrenciler için her hafta Cumartesi günü düzenli olarak KTS (Konu Tarama Sınavı) yapılıyor.

Yarıştırmayan Sınav Modeli

Öğrencilerin her hafta derslerde görmüş oldukları konulardan oluşan ve soruların tamamını okul öğretmenlerinin hazırladığı Konu Tarama Sınavı her cumartesi düzenli olarak yapılıyor. Öğrencilerin konu eksikliklerinin tespit edilerek etüt programının uygulandığı sınav, öğrencilerin karma şekilde, farklı sınıflarda ve resmi sınav düzeninde gerçekleştiriliyor. Çıkan sonuçlardan ailelerde düzenli olarak bilgilendirilerek öğrencinin gelişimi takip ediliyor.

 
Sınav içeriği ile ilgili bilgi veren Adabilim Okulları Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Samet Gürses "Kurumumuz bünyesinde gerçekleştirdiğimiz bu sınavın gayesi öğrencilerimizi bir ayrıştırmaya bir yarışmaya tabi tutmak değil aksine hem ileriye dönük resmi sınavlarda hem de okul içi sınavlarda öğrencilerimizin sürekli hazır olmalarını sağlamak. Bu sınavlar için konu eksiklerini gidermek ve daha sonra doğabilecek sorunların önüne geçmek. İki haftadır devam ettiğimiz sınavlardan edindiğimiz gözlem ise ileriye dönük verimli sonuçlar alacağımız yönünde" diyerek sözlerini tamamladı.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER