Yeni Bilim ve Sanat Merkezi Sakarya'ya Hayırlı Olsun

Üstün yetenekli öğrencilerimize ilgi alanları doğrultusunda kapasitelerini geliştirerek en üst düzeyde eğitim imkânı sunmak amacıyla kurulan bilim ve sanat merkezlerine bir yenisi daha eklendi.

Yeni Bilim ve Sanat Merkezi Sakarya'ya Hayırlı Olsun

İlimizde Sakarya BİLSEM’den sonra ikinci merkez olan Adapazarı Bilim ve Sanat Merkezi, Valimiz Sayın Çetin Oktay Kaldırım’ın katılımıyla hizmete açıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Adapazarı Kaymakamı Oktay Kaya, Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı’nın katıldığı programda öğrenci ve öğretmenler; çalışmalar hakkında bir sunum yaptılar.

Sunumda genel, zihinsel, resim ve müzik yetenek alanından öğrenciler danışman öğretmenleriyle birlikte eğitim etkinlikleri ve yetenek geliştirme atölyelerinde ortaya çıkardıkları ürünleri tanıttılar. Resim ve müzik yetenek alanı öğrencileri, eserlerini sergileyip kısa bir piyano resitali sahnelerken genel zihinsel yetenek alanı öğrencileri de araştırma ve geliştirme projeleriyle, aldıkları eğitimleri anlattılar. 

Bilişim teknolojileri alanında robotik kodlama ve yazılım odaklı tasarım projeleri ile İHA atölyesinde prototipleme yapılan model İHA'lar tanıtıldı. Yabancı dil atölyesindeki eğitsel oyunlar sergilendi. Son olarak fen bilimlerinde, kimya ve biyoteknoloji alanında yürütülen bilimsel araştırma projelerinden elde edilen ürünler ve sonuçlar paylaşıldı.
 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER