Yenikent Kız Anadolu İmam Hatip Lisesine Ziyaret

İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, bünyesinde imam hatip ortaokulu da bulunan Yenikent Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde öğrenciler ve öğretmenlerle bir araya geldi.

Yenikent Kız Anadolu İmam Hatip Lisesine Ziyaret

Okul ziyaretinde sınıfları gezen Müdür Savaşçı, öğrencilerle Nitelikli Eğitim Hareketi İzleme ve Rehberlik (NEHİR) projesi kapsamında yapılan sınavlar hakkında sohbet etti. NEHİR projesinin öneminden bahseden Savaşçı, proje kapsamında izleme sınavlarının analiz çalışmalarına yönelik değerlendirmelere ulaşım sağlayan bilişim sistemine erişim gerçekleştirerek bilgilendirmelerde bulundu. Öğrencilerimizin günlük olarak planlı bir şekilde çalışmalarını istedi. #KitapSakarya projesi kapsamında geniş kapsamlı okuma faaliyetlerinin gerçekleştirilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek bol bol kitap okumaları tavsiyesinde bulundu. 

Adapazarı İlçe Millî Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Naci Doyuk ve Okul Müdürü Erdal Erdem’in eşlik ettiği ziyarette öğretmenler odasında öğretmenlerle bir araya gelen İl Millî Eğitim Müdürü, NEHİR projesiyle önümüzdeki yıl ilimiz genelindeki izleme sınavlarının sürdürüleceğini ifade etti.

NEHİR projesiyle ilgili öğretmenlerin görüş ve önerilerini de dinleyen İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, çocuklarımıza kitap okuma alışkanlığının kazandırılmasının hedeflendiği Kitap Sakarya projesinin de başarılı bir şekilde uygulandığını belirterek bu yılın başında tüm kütüphanelerde 350 bin olan kitap sayısının kısa zamanda 1 milyon 300 bin rakamına ulaştığını söyledi. Yıl sonunda hedeflerinin kütüphanelerdeki kitap sayısını 2 milyona çıkarmak olduğunu kaydetti.
 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER