Yeşiltepe Ortaokulu eTwinning Platformunda

İlimizin başarılı okullarından Erenler Yeşiltepe Ortaokulu üç yabancı ortağıyla birlikte Wonder(full) Learning adlı bir projeyle eTwinning platformunda yer aldı.

Yeşiltepe Ortaokulu eTwinning Platformunda

Uzaktan eğitim dönemini canlı dersler ve farkındalık oluşturan çalışmalarla geçiren Yeşiltepe Ortaokulu İtalya’dan iki, Romanya’dan bir okul ortağıyla birlikte başladığı proje sonunda ulusal ve uluslararası kalite etiketi ödülünü kazanmayı hedefliyor.

Yeşiltepe Ortaokulu 7. sınıf öğrencilerinin aktif olarak yer aldığı projeyle ilgili bilgi veren Okul Müdürü Feyzi Altun, projede amaçlarının öğrencilerin yaşam boyu öğrenmelerine katkı sağlamak olduğunu ifade ederek “Öğrencilerimiz bu projeyle birlikte İngilizceyi aktif olarak kullanacak, materyal tasarlayacak, tasarladıkları materyalleri İngilizce edinimleri için kullanacaklar. Proje kapsamında düzenlenen İngilizce ve Türkçe seminerler sayesinde güvenli internet kullanımı ile ilgili yetkin kişilerden eğitim alabilecekler. Ayrıca platformdaki yabancı ve Türk arkadaşlarıyla iletişim kurabilecek ve bugün hayati önem taşıyan teknoloji kullanımıyla ilgili kendilerini geliştirecekler. Çeşitli web 2 araçlarını (Renderforest, word mint, movie maker, Canva, padlet) kullanabilecekler. Biz bu proje ile öğrencilerimize gelişimi vadediyoruz. Ulusal ve uluslararası kalite etiketi ödülü almak gibi bir hayalimiz var. Daha fazla bilgi için okulumuzun sitesinde yer alan proje tanıtım videomuzu izleyebilir ve bizi takip edebilirsiniz.” dedi.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER