Arıcı sayısı giderek artıyor

Kocaali Halk Eğitim Merkezi ve Kocaali Ziraat Odası iş birliği ile Süngüt Mahallesi’nde düzenlenen Arı yetiştiriciliği kursu geçtiğimiz hafta sona erdi.

Arıcı sayısı giderek artıyor
banner97
46 vatandaş daha Arı Yetiştiricisi sertifikası sahibi oldu. 

Arı Yetiştiriciliği Teknikeri Birol Topal’ın öğretmenliğini üstlendiği ve yaklaşık bir ay süren kursu aralarında mahalle muhtarlarının da bulunduğu 46 kursiyer başarı ile tamamladı. Kursu tamamlayan kursiyerler için Süngüt Mahallesi’nde tören düzenlendi. Törene Kocaali Kaymakamı Ahmet Odabaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Çuhadar, Ziraat Bankası Müdürü Hüseyin Bağrıaçık, Sakarya Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mustafa Ör, Kocaali Ziraat Odası Başkanı Tamer Tunca, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Coşkun’un yanı sıra çok sayıda mahalle muhtarı katıldı.

Törende konuşan Kocaali Kaymakamı Ahmet Odabaş ilçede giderek ilgi gören tarım ve hayvancılık kurslarının bilinçli üreticilik açısından önem arz ettiğini vurguladı. Kaymakam Ahmet Odabaş ayrıca kurslarda edindikleri bilgiler doğrultusunda üretim yapmak isteyen vatandaşlara gereken desteğin verileceğini ifade etti.

Erman CİNASOĞLU

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2014, 14:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER