Bakan Yardımcısı Çelik’ten MÜSİAD’a ziyaret

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sakarya Başkanı Yaşar Coşkun ve Yönetim Kurulu Üyeleri Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Yardımcısı Doç. Dr. Hasan Ali Çelik’i şube binasında ağırladı.

Bakan Yardımcısı Çelik’ten MÜSİAD’a ziyaret

Teknolojik açıdan gelişiyoruz  
Türkiye’de ki sanayi teknolojisinin gelişmekte olduğunu vurgulayan Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Yardımcısı Doç. Dr. Hasan Ali Çelik, “ Ülkemiz ciddi bir iş gücüne sahip. Bizim en büyük avantajlarımızdan biri mevcut nüfusumuzu koruyabilmemiz ve bu nüfusu sektörel olarak doğru yerlerde değerlendirebilmemiz. Türkiye sanayi teknolojisi bakımından gelişmekte olan ve yaptığı işlerle beğeni alan bir pazar haline geliyor. Birçok sayıda ve farklı kulvarlardaki firmaların üretim ve dağıtım alanı olarak ülkemizi seçmelerinden de sanayi teknolojimizin ciddi bir biçim de büyüdüğünü görmekteyiz. Bunun yanında Türkiye olarak bizim de milli üretimimizi hat safha da arttırmamız ve ihracat anlamında diğer ülkelere nazaran fark oluşturmamız şart.” Şeklinde konuştu. kocaali

Milli üretime destek vermeye hazırız
Yerli üretim için gereken desteği vermeye her zaman hazır olduklarını belirten MÜSİAD Sakarya Başkanı Yaşar Coşkun, “Biz MÜSİAD olarak gerek istihdam alanında gerekse sanayileşme adına üzerimize düşen vazifeyi gerektiği gibi ifa etmeye özen gösterdik. Bunun yanı sıra yerli ve milli üretim de her zaman en önden gidip gereken desteği vereceğimizi de ifade ettik. Tekrar belirtmek isterim ki Türkiye’de yapılacak olan sanayi ve teknolojik açısından her türlü eğilimde ve icraat da elimizden geleni yapacağız. Gerek ihracatta, gerekse ithalatta yapılacak olan projeler de yer almak MÜSİAD olarak bizlere gurur verir. Ayrıca Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Yardımcısı Doç. Dr. Hasan Ali Çelik’e gerçekleştirmiş olduğu ziyaretten ötürü teşekkür ederim.” Dedi.    

Sakarya MÜSİAD

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER