Başkan İspiroğlu’na Vergi Haftası Ziyareti

Vergi Haftası dolayısıyla Karasu Vergi Dairesi Müdürü Nazife Dinç ve beraberindekiler Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu’nu makamında ziyaret etti.

Başkan İspiroğlu’na Vergi Haftası Ziyareti
Vergi Haftası etkinlikleri hakkında Başkan İspiroğlu’na bilgiler veren Vergi Dairesi Müdürü Nazife Dinç, vergi toplamanın zor bir iş olduğunu söyledi. Vergi direncini düşüren en büyük etkenin yerel idarecilerin yaptığı çalışmaların halk tarafından beğenilmesi olduğunu söyleyen Din,”Bu beğeni arttıkça direnç düşer ve daha kolay vergi toplarız, 2015 yılında a inşallah bu durum devam edecek” dedi.
Başkan Mehmet İspiroğlu ise vergi Dairesi Başkanı ve beraberindekilerin Vergi Haftası’nı kutlayarak vergi toplama işleminin vatandaşlarla sıcak ilişkiler içerisinde devam etmesi temennisinde bulundu.
Ödenen vergilerin vatandaşlara hizmet olarak geri döndüğünü ifade eden Başkan İspiroğlu,” Türkiye’de hızlı bir değişim var. Bu değişim Kamuda da yaşanıyor. Piyasada var olan müşteri memnuniyeti ilkesi artık kamuda da yaşanmaya başladı. Artık vergi toplarken de vatandaşlara farklı bir anlayışla yaklaşılıyor. Böyle olduğu zaman da zaten insanlar gönül rahatlığı ile vergilerini öderler” dedi. İnsanların ödediği vergileri iyi birer hizmet olarak geri aldıklarında vergi ödemekten kaçınmadıklarını söyleyen İspiroğlu,vergi gelirlerinin ülkenin kalkınması için önemli olduğunu ifade etti. Başkan İspiroğlu karasu Vergi dairesi yetkilerini başarılardan dolayı tebrik etti.

Mehmet KARAKAŞ

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2015, 14:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER