Erdoğan’ın çağrısıyla Sakarya’ya yatırım yaptı

15 Temmuz darbe girişimi ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gurbetçilere; “Türkiye’ye gelin yatırımı buraya yapın” çağrısına duyarlı olan Alman vatandaşı İsmail Bektaş; Sakarya’ya 150 bin Euro’luk yatırım yaptı. 

Erdoğan’ın çağrısıyla Sakarya’ya yatırım yaptı

Almanya’dan Sakarya’ya 150 bin Euro’luk yatırım yaptı kocaali
Uzun yıllara Almanya’da gurbette çalışan işadamı İsmail Bektaş 15 Temmuz 2016’da yaşanan darbe girişiminin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gurbetçilere yaptığı; “Türkiye’ye gelin yatırımı buraya yapın” çağrısına ilgisiz kalmadı. Erdoğan’ın bu çağrısının ardından hemen harekete geçen Bektaş; Devletimiz bizim, devletimize bir şey olmasın ve devletimizin yanındayım” diyerek harekete geçti. Adapazarı’na Or-taş ismini verdiği yaklaşık 150 bin Euro’luk Granit & Mermer Showromun Depo açan aynı zamanda alman vatandaşı olan Bektaş; Hindistan, Çin, İtalya gibi birçok ülkenin en lüks granitleri ve Dünyaca ünlü mermerlerini Sakarya’da isleyerek yine Dünya’nın birçok ülkesine her bütçeye uygun lüks mermerler yaptıklarını dile getirdi. Mermer tozundan oluşan ürünleri yapan Ermaş Fabrikasının Sakarya’daki tek yetkili bayisi olduklarını, Güneşler Mahallesi Çevreyolu Caddesi’ndeki mağazalarında, Dünya’nın bütün önemli taşları da sergilediklerini söyledi. Coante adını verdikleri Mermer tozundan oluşan ürünleri de en kısa zamanda Marmara piyasasına sunacaklarını söyledi.

BEKTAŞ: “Biz devletimize güveniyoruz Devletimizin de bize sahip çıkmasını istiyoruz

Sakarya’ya yaptığı yatırımlarıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ve devletin yanında olduğunu gösterdiklerini ifade eden Ortaş Granit & Mermer Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Bektaş; “Biz Cumhurbaşkanımız Erdoğan’a güvenerek bu yatırımı yaptık. Devletimiz bize ne derse yapıyoruz ancak uzun yıllara Almanya’da gurbette çalışıp, buraya yatırım yapan biri olarak hala bize ve bizim gibi esnaflara, yatırımcılara yabancı gözüyle bakılıyor. Özelikle vergi daireleri ve bankalar gibi resmi dairelerde zorluklarla karşılaşıyoruz Buda bizi oldukça üzüyor. Ben 18 yasında kızım ve 14 yaşında oğlumu ve eşimi ailemizi Almanya’da bırakarak, buraya gelerek, hem devletimize hem yurt dışında biriktirdiğimiz tecrübelerimizi Türkiye’de is hayatında ülkemize faydalı olabilmek için kendi ülkemize yatırım yapmaya karara verdik. İşimizi daha iyi şartlar altında yapmamız ve iş gücünü istihdamı artırmamız için devletimiz bize de her türlü kolaylığı sağlayıp, sahip çıkmasını istiyoruz. Çünkü biz devletimize gerçekten güveniyor, ülkemize her şeyimiz ile sahip çıkıyoruz” dedi.
 

Levent CANDAN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER