Karasu Pazartesi Pazarına Ramazan Bereketi

Mübarek Ramazan ayının gelmesi ile birlikte piyasalarda küçükte olsa bir hareket gözlendi. Karasu kapalı Pazar yeri esnafı da satışlardan son derece memnun olduğunu dile getiriyor.

Karasu Pazartesi Pazarına Ramazan Bereketi
banner97
Karasu’da Pazarcılar Ramazan ayında yaptığı satışlardan elde ettiği geliri kış aylarında sıkışmamak için topluyor. Akşam saatlerinde işlerinden çıkan vatandaşların pazar alışverişini yaparak iftar yemeklerine hazırlık yaptıklarını söylediler. Karasu pazarcılarının mallarını sattığı Pazartesi Pazarı’nda satışlar oldukça iyi geçiyor. Pazartesi Pazarı esnafı şunları söylediler “Öncelikle Karasu halkının Mübarek Ramazan ayını kutlarız ve nice hayırlara vesile olmasını dileriz. Mübarek Ramazan ayı piyasaları hafif şekilde hareketlendirdi.

Biz Pazarcı esnafı olarak Ramazan ayı boyunca satışlarımızın daha iyi olacağını düşünmüştük, beklediğimiz gibi olmadı. Ancak satışlarımız yine de iyi” dedi. Pazarcılar Bizim satışlarımızda Ramazan nedeniyle birazda olsa kıpırdama oluyor. İşlerimiz Ramazanda eskisinden daha iyi oluyor. Fakat Karasu’da eski pazarlar kalmadı. Yazlık giyim bölümüne ilgi oldukça azaldı.

Yerli malların azalması ile diğer mallara ilgi daha fazla. Pazarda Ramazan bazı esnaflara yaradı bazılarına ise yaramadı. Hal böyle olunca bir dengesizlik ortaya çıkıyor. 
Biz pazarcı esnafı olarak Karasu halkından çok memnunuz.” dedi.

Vatandaşta Memnun
Vatandaşlar da konu hakkında görüşlerini bildirdiler ve “İftar topu atılmadan önce Pazartesi Pazarına uğrayarak alışverişimizi yapıyoruz. Hazırlıklarımızı ve evlerimizin ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Karasu’da halkın pazara ilgisi oldukça iyi. Çünkü pazarımızda istediğimiz her şeyi ucuza temin edebiliyoruz. Böylelikle Pazarcı esnafının yüzünün gülmesine vesile oluyoruz.” dedi.

Pazarcılar mallarını satabilmek için birçok yeni yöntem arıyor.  Ramazan ayında pazarcılar tezgâhlarını güler yüzle kuruyor. Satışlarında müşterilerine güler yüzle hizmet ederek ve mallarının fiyatlarını ucuzlatarak satış yapmaya çalışan pazarcılar iftarın gelmesini dört gözle bekliyor.

Mehmet KARAKAŞ

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2013, 15:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER