Kuveyt Türk’ten 0,89 kâr oranıyla finansman desteği

Kuveyt Türk, satışa çıkartılan kamu lojmanlarına finansman desteği sağlamak için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğü’yle protokol imzalayan ilk katılım finans kuruluşu oldu.

Kuveyt Türk’ten 0,89 kâr oranıyla finansman desteği

Kamu lojmanları finansman oranını 0,94 olarak belirleyen Kuveyt Türk, belirli ürünleri tercih eden müşterilerine 0,89 ile finansman kullanma fırsatı sunuyor. 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, kamudaki 250 bin lojmandan ilk etapta 50 binini ihale usulüyle satışa çıkartıyor. Türkiye’nin öncü katılım finans kuruluşlarından Kuveyt Türk, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğü ile kamu lojmanlarının finansmana yönelik protokol imzaladı. Böylece Kuveyt Türk, satışa çıkarılan kamu lojmanları için vatandaşlara konut finansmanı desteği sağlayan ilk katılım finans kuruluşu oldu. 

Kamu lojmanı almak amacıyla finansman başvurusunda bulunacak olan müşteriler için kâr oranını 0,94 olarak belirleyen Kuveyt Türk, belirli ürünleri tercih eden müşterilerine 0,89’a kadar indirilen finansman oranlarından faydalanma fırsatı da sunuyor. Kamu lojmanlarından ev almak isteyen Kuveyt Türk müşterileri 120 aya varan vadelerle konut finansmanı kullanabilecek. 

Açık ihale yöntemiyle satılacak kamu lojmanlarında ikamet eden memurlara, ihalede oluşan bedel üzerinden ikamet ettiği konutu satın alma hakkı veriliyor. Kamuya ait konutun satışının peşin yapılması durumunda, ihale bedeli üzerinden yüzde 10 indirim de uygulanıyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Ankara İl Müdürlüğü tarafından yayımlanan satış duyurusuna göre lojman satış fiyatları 75 bin TL’den başlıyor. Lojmanda ikamet etmekte olan kamu personelleri konut almak istemediklerini beyan ederlerse ev ihale usulüyle satışa çıkarılıyor. Güncel listelere Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İl Müdürlükleri web sitelerinden ulaşılabiliyor. 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER