Mescid-i Aksa Bizimdir

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sakarya Başkanı Yaşar Coşkun Filistin’de, Mescid-i Aksa’ da yaşanan olaylar hakkında bir açıklama yaptı.

Mescid-i Aksa Bizimdir

50 yıldır devamlı bir şekilde Cuma namazının kılındığı Mescid-i Aksa’ da İsrail’in engellemesi üzerine Müslümanların ibadetlerini yapamamasına değinen MÜSİAD Sakarya Başkanı Yaşar Coşkun, “Yarım asırdır Müslümanların ibadetine açık olan Mescid-i Aksa’ da son Cuma Namazının kılınmasına müsaade edilmemesini kınıyoruz. Böyle bir durum kabul edilemezdir. Unutulmamalıdır ki Mescid-i Aksa hepimizin, bütün Müslümanlarındır. Nasıl ki varlığı ile övünüyorsak, yeri geldiğinde ümmet bilinci içerisinde mirasımızı hep beraber savunmalıyız.

Bu gün biz Müslümanlar olarak tepkimizi göstermezsek belki de yarın Filistin için çok geç olabilir. Bu sebeple ‘Müslüman tek vücuttur’ deyip hep bir güçle bize miras bırakılan değerleri korumalıyız. Bizi engellemeye çalışılan sadece bu tarz girişimlerde değil, her zaman ve her durumda bize bırakılmış olan kutsal emanetlerimizi en iyi şekilde muhafaza etmeliyiz.

İnanıyorum ki gerçek manada tek yürek olmayı başarabilirsek zalimlerin de bize karşı dirençleri kırılacak ve yaptıkları züllümün karşılığını alacaklar. Ayrıca Mescid-i Aksa’ yı savunmak adına düzenlenecek olan etkinliklere ve benzeri programlara katılım göstermenizi rica ediyorum.” Dedi.   
 

Sakarya MÜSİAD

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER