Şekerbank ve Trakya Birlik iş birliğiyle çiftçilere destek

Şekerbank, Trakya Birlik ile gerçekleştirdiği iş birliği kapsamında çiftçilerin tarımsal girdi ihtiyaçlarını Hasat Kart ile nakit sıkıntısı çekmeden 6 aya varan vade ve sıfır faiz seçenekleriyle karşılamalarını sağlıyor.

Şekerbank ve Trakya Birlik iş birliğiyle çiftçilere destek

Şekerbank ve Trakya Birlik, çiftçilerin tarımsal girdi ihtiyaçları alımlarında ödeme kolaylığı sağlamak amacıyla yeni bir iş birliği gerçekleştirdi. İş birliği kapsamında, Şekerbank’ın çiftçi müşterilerine özel olarak sunduğu Hasat Kart ile Trakya Birlik’e bağlı kooperatiflerden tohum, gübre, zirai ilaç gibi tarımsal girdi ihtiyaçlarını 6 aya varan vade ve sıfır faiz seçeneğiyle alabilecek olan çiftçiler, ödemelerini hasat zamanı yapabilecek.

Banka ayrıca Hasat Kart’a eklenen tarım sigortası ödeme özelliği ile de olası tüm risklere karşı tarım üretimini ve de çiftçilerin gelirlerini güvence altına alıyor. Tarım sigorta primlerinin yüzde 50’si devlet tarafından karşılanırken, çiftçilerin TARSİM ile yapılan anlaşma kapsamında da sigorta bedelinin diğer yüzde 50’si de Hasat Kart’ı ile ödenebiliyor.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER