Tekstil Kursları Başlıyor

Geçtiğimiz yıl düzenlenen meslek edindirme kursları ile yaklaşık 130 bayanı sigortalı iş sahibi yapan Kocaali Belediyesi, Halk Eğitim Merkezi ve İş-kur İl Müdürlüğü 2012-2013 eğitim öğretim yılının başlaması ile birlikte kurs çalışmalarına hız kazandırdı.

Tekstil Kursları Başlıyor
Birbiri ardına altı kurs düzenlemek üzere çalışma başlatıldı. 25 kursiyer kontenjan ile başlaması planlanan tekstil kursu için kursiyer kayıtları Kocaali Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından alınmaya başlandı. Konu ile ilgili açıklama yapan İş-Kur Kocaali temsilcisi Süleyman Memiçoğlu, özellikle yaz aylarına denk gelen kurslarda kursiyer başvurularının düşük olduğunu, fındık sezonu sonrasında ise aşırı yoğunluk oluştuğunu vurguladı. Memiçoğlu “Geçtiğimiz yıl Kocaali Belediyesi, Halk Eğitim Merkezi ve İş-Kur İl Müdürlüğü ortaklığı ile aynı kapsamda çok sayıda kurs düzenlenmiş ve ilçemizde hizmet veren tekstil atölyelerinde yaklaşık 130 kişiye iş imkanı sağlanmıştı.

Bu yıl için ise ilk etapta 6 adet tekstil kursu ile toplam 150 kursiyeri iş sahibi yapabilecek şekilde kurs takvimi planlandı ve kayıtlar alınmaya başlandı. Fındık sezonu olması dolayısı ile ilk dönem kurslarına kursiyer kayıtları düşük oluyor. Fındık sezonunun sona ermesi ile birlikte aşırı yüklenme oluyor. Hem kurslar üst üste geliyor hem de aşırı yoğunluktan dolayı bir sonraki kursa katılmak zorunda kalıyor. Ayrıca ilçemizdeki tekstil atölyeleri çalıştırmak için arıyor. İlçe halkımızdan kurs kayıtları için bir an önce müracaatta bulunmalarını istiyoruz” dedi.

Erman CİNASOĞLU

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2013, 15:47
SIRADAKİ HABER