Tümsiad ziyaretinde açıkladı; Girişimciye 50 bin ₺ destek!

Tüm Sanayici ve işadamları Derneği (TÜMSİAD) Sakarya Şubesi Başkan Vekili Naim Yener, Yönetim Kurulu Üyesi Nusret Sarı ve Genel Sekreter Ferhat Ateş,

Tümsiad ziyaretinde açıkladı; Girişimciye 50 bin ₺ destek!

Tüm Sanayici ve işadamları Derneği (TÜMSİAD) Sakarya Şubesi Başkan Vekili Naim Yener, Yönetim Kurulu Üyesi Nusret Sarı ve Genel Sekreter Ferhat Ateş, KOSGEB Sakarya İl Müdürü Onur Kurtçu’ yu yerinde ziyaret ederek destekler hakkında bilgiler aldı. 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren il müdürü Kurtçu; KOSGEB desteklerinin Vergi ve SGK borcu olan işletmelere engel olmadığını belirterek, “vergi ve sgk borcu olan işletmeler desteklerden faydalanmaz düşüncesi doğru değil, bu tür işletmeler varsa müdürlüğümüze müracaat etsinler, ayrıca yeni açıklanan geleneksel girişimciye 50 bin TL’ye kadar Finansman desteğine de değinen kurtçu, “KOSGEB’in Girişimcilik Destek Programı'ndan yararlanan veya faydalanmayı planlayan girişimcilerimize, 50 bin liraya kadar yeni bir kredi programı başlatıyoruz. Girişimcinin genç, kadın, engelli, Gazi ve şehit yakını olması durumunda 70 bin kadar alınacak kredilerde 10 puana kadar faiz indiriminden yararlanma şansı olacak. Yine, makine-teçhizat alımı için kullanılacak kredilerde de aynı tutar ve oranlarda finansman desteği sağlanacak. İlk defa uygulanacak bu mekanizmayla 50 ve 70 bin TL’lik kredinin 10 puanlık finansman maliyetini KOSGEB karşılayacak.” dedi. 

KOSGEB İl Müdürü Onur Kurtçu ziyaretlerinden ötürü TÜMSİAD Başkan Vekili Naim Yener ve heyetine teşekkür etti.
 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER