15 Temmuz'a özel ay yıldızlı baklava hazırladı

Bu tatlıyı yemeğe kıyamazsınız!

15 Temmuz'a özel ay yıldızlı baklava hazırladı

Sakarya’da 10 yıldır faaliyet gösteren Kocaoğlu Baklava; ‘15 Temmuz Darbe Girişimi’nin 5’inci yılına özel hazırladığı ‘Türk Bayraklı baklava’ ile büyük beğeni topladı. Uzun uğraşlar sonucu ortaya çıkan Ay Yıldızlı baklava günün anlam ve önemine dikkat çekilmek amacıyla yapıldı.

Marka tescili ve 15 Temmuz
Sakarya’da 10 yıldır hizmet veren Kocaoğlu Baklava darbe girişiminin 5. Yılına özel olarak Türk bayraklı baklava yaptı. 15 Temmuz yıldönümü nedeniyle bayrağımızı bir Türk lezzeti olan baklavayla buluşturan Kocaoğlu Baklava Sakaryalılar tarafından ilgiyle karşılandı. Bir tepsi de kırmızı zemin üzerinde beyaz ay yıldızlı olarak yapılan baklava lezzeti kadar görüntüsüyle de merak uyandırdı. 10 yıllık Marka tescilinin yenilenmesinin de aynı güne denk gelmesinin de tesadüf olmadığına dikkat çeken Kocaoğlu Baklava Kurucusu İsa Kocaoğlu; “Bu vesileyle. Bundan tam 5 yıl önce fetocu sözde askerlerin hain darbe girişimini, bastırılmasında kurşunların önüne ve tankların altına girerek şehit olan kahramanlarımıza Allah’tan rahmet, bu yolda gazi olan vatandaşlarımıza da sağlık, sıhhat diliyorum” dedi.

Antepliler kızacak ama bu tatlı başka
Türkiye’de tatlı denilince baklava, baklava denilince ise akıllara Antep geliyor. Ancak Sakarya’da baklava yemek için Antep’e gitmeye gerek yok. Kocaoğlu Baklava; hazırladığı 20 çeşit tatlıyla adeta Antep’i Sakarya’ya taşımış durumda. Şerbeti tamamen doğal şekerle tatlandırılan baklavalar ayrıca hiçbir katkı maddesi de içermiyor.

 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER