15 Temmuz Şehitlerini Anma ve Adapazarı’nın 100. Yıl kurtuluşu 5 Zirve Tırmanışı

Türkiye Dağcılık Federasyonu il temsilcisi ve Sakarya Dağcılık Spor kulübü Başkanı Yusuf Aydın’ın düzenlediği 15 Temmuz Şehitlerini Anma tırmanışı ve Adapazarı’nın 100. Yıl Kurtuluşunun etkinlikleri kapsamında Van-Bitlis-Ağrı illerinde Sakarya dan 15 sporcu ile birlikte 5 zirve faaliyeti düzenlendi.

15 Temmuz Şehitlerini Anma ve Adapazarı’nın 100. Yıl kurtuluşu 5 Zirve Tırmanışı

Van da bulunan 3200 metre rakımlı Erek Dağı, 3550 metre rakımlı Artos Dağı, Bitlis İlinde 3000 metre rakımlı nemrut krater gölü, 4058 metre Rakımlı Türkiye’nin 3. En yüksek dağı olan Süphan Dağı ve En son olarak da Ağrı ilinde bulunan Türkiye’nin en yüksek dağı olan 5137 metre yükseklikteki Ağrı Dağı tırmanışları başarılı bir şekilde gerçekleştirilmiştir.
Temmuz un 3 ünde başlayan faaliyetler 15 Temmuz Ağrı zirvede başarılı bir şekilde bitirilmiştir.
15 sporcu nun katıldığı faaliyetler de zirvede Türk bayrağını dalgalandıran sporcular böyle anlamlı bir organizasyonun içinde bulunduklarından dolayı çok mutlu olduklarını bildirdiler.
Faaliyeti sorumlusu Yusuf Aydın yaptığı açıklama da kahraman Şehitlerimiz için düzenlediğimiz bu etkinlik her sene düzenli şekilde tekrarlanacaktır. Hem dayanıklılık hem süreklilik isteyen bu faaliyeti sorunsuz bir şekilde bitiren sporcularımızı  canı gönülden kutluyor, başarılarının devamını diliyorum.'' Dedi

 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER