29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Taraklı’da da Kutlandı

Cumhuriyetimizin 97.yılı dolayısıyla düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama törenleri Taraklı Kaymakamı Özgür Kaya’nın Şehit Mehmet Nuri Kocabık meydanında tebrikleri kabulü ile başladı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Taraklı’da da Kutlandı

Şehit Mehmet Nuri Kocabıyık meydanında düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlaması saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı

Taraklı Kaymakamı Özgür Kaya günün anlam ve önemine ilişkin yaptığı konuşmada Cumhuriyetin 29 Ekim 1923 yılında ilan edildiğini belirterek bu tarihin önemini dile getirdi.

Kaya konuşmasında “ Cumhuriyetimiz 97 yaşında. Bu anlamlı gün, geçen süre zarfında geldiğimiz seviyeyi değerlendirme geleceğe dönük hedeflerimizi gözden geçirme imkanını bizlere vermektedir. Cumhuriyet Türk milletinin büyük Atatürk önderliğinde verdiği emsalsiz mücadelenin onurlu duruşunu vatan sevgisinin egemenliğine sahip çıkma ve bağımsız yaşama iradesinin ortaya çıkardığı bir eserdir. Uzun yıllar devam edem savaşlar nedeni ile yanmış yıkılmış, imkansızlıklar içindeki Türkiye’nin bu kadar kısa bir süre içerisinde modern bir devlete dönüşmesi ve bugünkü seviyeye ulaşması örnek bir başarı ve gurur tablosudur.

Cumhuriyetimizin kurucusu büyük Atatürk’ ü silah arkadaşlarını ve bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi saygı ve rahmetle gazilerimizi minnetle anıyorum” dedi.
Kaymakam Özgür Kaya’nın konuşmanın ardından öğrenciler şiirler okudu 
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama törenleri şiirlerin okunmasın ardından sona erdi.

 

Yusuf İzzettin Kömürcü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER