AK Anaokulu öğrencilerinden muhteşem yılsonu gösterisi

Özel Sakarya AK Anaokulu’nun yılsonu gösterisi SAÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşti.

AK Anaokulu öğrencilerinden muhteşem yılsonu gösterisi

Okulun her yaş grubu öğrencileri gecede; Türkçe ve İngilizce olarak görülmeye değer muhteşem bir gösteri sunarak, hünerlerini, kendilerini izlemeye gelen aile ve akrabalarına gösterdi.

5 yaş grubu 14 öğrenci mezun oldu
2016-2017 yılı Eğitim-Öğretim döneminin sonlarına yaklaşmasıyla birlikte, mezuniyet ve okul gösterileri de gün yüzüne çıkmaya başladı. SAÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde dillere desten muhteşem bir gösteri hazırlayan Özel Sakarya Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursu bünyesinde bulunan Özel Sakarya AK Anaokulu’nun öğrencileri; öğretmenleri nezaretinde hazırladıkları yılsonu gösterisini; salonu dolduran aile ve yakınlarına sundu. Bütün eğitim ve öğretim yılı süresince olduğu gibi, yılsonu hazırlıklarını ve sahne gösterilerini neşeli bir şekilde yürüten Özel Sakarya AK Anaokulu’nun öğretmen ve öğrencileri; gecede gerçekleşen gösterilerde görülmeye değerdi. Gece boyunca Türkçe ve İngilizce olarak ayrı gösteriler sunan minik öğrencilerin performansı izleyenleri adeta büyülerken; Özel Sakarya AK Anaokulu Müdürü Senem Hunduroğlu ve öğretmen kadrosu; salondakilerden tam not aldı. Öğrencilerin özellikle jimnastik gösterileri büyük bir heyecanla izlenirken; Gonca Yar Şirin ve Dilara Taşçı öğretmenliğindeki 5 yaş grubu 14 öğrencinin mezuniyet ve kep atma töreni de adeta duygulu anların yaşamasına sebep oldu. 

Sevgi ile yürünen yol; bizleri en doğru yola götürecek, tek yoldur
Gecede yaptığı konuşmasında Özel Sakarya AK Anaokulu olarak ilk mezun vermelerinin heyecanını yaşadıklarını dile getiren Özel Sakarya Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursu ve Özel Sakarya AK Anaokulu Kurucusu Ülkü Yıldız; “Çocuklarınızı, siz anne ve babaları gibi sevemeyebiliriz belki ama en az onlar kadar sevdiğimizden emin olabilirsiniz. Sevgi ile yürünen yol; bizleri en doğru yola götürecek, tek yoldur” dedi. 2017-2018 Eğitim-Öğretim dönemi için erken kayırt avantajlarının da devam ettiğini sözlerine ekleyen Ülkü Yıldız; “Okulumuzda, Ana Okullarımızda her sınıfta iki öğretmen aynı anda bulunur. Öğretmenlerimizin bir tanesi Türkçe konuşurken, uluslararası İngilizce öğretmenliği belgesine sahip diğeri sadece İngilizce konuşur. Her sınıfımızda biri anadili İngilizce olan yabancı İngilizce Öğretmeni (Native Speaker English Teacher) ve bir de Türk anaokulu öğretmeni aynı anda daimi olarak bulunur. Okulumuzda İngizce’nin yanı sıra; müzik, resim, dans, jimnastik, satranç gibi aktiviteler ile çocuklarımızın standartların çok üstünde olmaktadır” diyerek, bilgilendirdi.
 

Levent CANDAN

SIRADAKİ HABER